SON DAKİKA

Son Medya
World Max
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
YAZARLAR
Mithat Melen TÜM YAZILARI
Rahmetli Vehbi Koç, "Angaralı birakratların gıravatları iğri olur," derdi. Eskiden Ankaralı bürokratların kravatları eğri ama aritmetikleri doğruydu. Vaktiyle matematik kafaya ihtiyaç vardı; faça ikinci plandaydı. Şimdi faça ön planda olduğu için kafa arka plana geçti.
Leyla Tavşanoğlu TÜM YAZILARI
Çin'de kaldığım on beş gün içinde edindiğim bilgiler beni çok ciddi kaygılandırıyor. Çin, yetkililerin söylediklerinin aksine, kalkınmakta olan değil, ciddi ekonomik gelişmişliğe varmış bir ülke. Sınırları içinde kalma hedefi ne kadar doğru, bilmiyorum. Ancak öğrendiklerim bende Ortadoğu'da yakın gelecekte beklemediğimiz patlamalar olacağını söylüyor.
Bahattin Yücel TÜM YAZILARI
Ortadoğu’da uğradığı tam başarısızlık, İsrail, Batı ve NATO'ya karşı göstermelik sertlik, üst akıl  gibi sanal düşmanlar üreterek beceriksizlikleri gizleme çabaları, ithalata dayalı saplantılı faiz politikaları sonucu çöken ekonomi, inanç referanslı yasaklar ve terör yüzünden bitme noktasına getirilen turizm sektörü ve İslamcı terör destekçiliğiyle suçlamalar yüzünden dünyada yalnızlaşma, AKP’yi her zamankinden daha fazla algı yönetmeye itiyor.
İbrahim Yıldız TÜM YAZILARI
Geçen hafta yapılan hakem hataları, neredeyse bir sezona bedel. Birçok takımın puanı gasp ediliyor, çöpe atılıyor. İkinci yarı için şimdiden bir önlem alma zamanı. Yoksa bu lig zor biter…
Cezmi Ersöz TÜM YAZILARI
Ölmeyi bekliyorum bir an önce, bitip geçsin her şey, ölüm gelsin, diyorsun. Bu benim yaşamım olamaz, ben sürgündeyim. Ya fazlayım, ya eksiğim. Ve bir hata, bir suç, hep bir yanılgı gibi yaşıyorum.
Merve Akan TÜM YAZILARI
Şakir Gökçebağ, Hamburg–İstanbul arası mekik dokuyan, Türkiye’nin en değerli sanatçılarından biri. Yaptığı işler büyük ilgi görüyor. Çünkü o, gündelik hayatta kullandığımız materyalleri sıra dışı bir şekilde işleyerek onları bambaşka bir gözle görmemizi sağlıyor. Sebzeler-meyveler, ayakkabılar, şemsiyeler ve tuvalet kâğıtları onun çalışma materyallerinden sadece birkaçı...
Cevat Turan TÜM YAZILARI
7 Haziran 2015 ile 1 Ocak 2017 tarihleri arasında, yani 18 ayda tam 1.793 insanımızı teröre kurban vermişiz. Bu, ayda 100 kişi demektir. Açık savaşta bile kaybedilecek bir sayı değildir bu. Yüz ayrı nefes, yüz ayrı can, yüz ayrı yaşam ve yüz ayrı hayalin toprak olduğu anlamına gelir bu rakam. Eğer vatan için can vereceksek, kirli bir terör eylemi için değil, gerçekten vatanın bağımsızlığına ve toprak bütünlüğümüze karşı yapılacak sıcak savaşlarda verelim.
A. Ünal Türkmen TÜM YAZILARI
Artık o Atatürk resimlerini unutun... T.C. zaten çoktan tabelalardan silindi... Korkunun ayıp sayıldığı bu topraklarda şimdi herkes korkuyor.
Ayhan Şahin TÜM YAZILARI
Eğer gezegenimizde yaşanan bütün bu ölümlerden, yoksulluk, açlık ve mutsuzluktan pay çıkarıp kendime, özel ve ayrıcalıklı bir alan yaratmış olmanın utancını taşıyabiliyorsam halen; iyiyim.
Mehmet Ferah TÜM YAZILARI
Bu sabah yağmur var şehirde, matem var bir de... Eksiğiz, eksildik bugün yine... İnsanların insan olduklarını hatırlamasını istercesine soğuyor hava. Üşüyor ellerim, umursamıyorum bile... Kavgası bitmeyen hayata, neyi idüğü belirsiz şahsiyetlerin amaçsız söylemlerine, kararmış gözlerdeki bitmeyen kine, öfkesini sağnak sağnak kusuyor bulutlar benim yerime.
Yavuz Tufan Koçak TÜM YAZILARI
İnsanlar hep karnemdeki notları merak etti. İnsanlara hep ne kadar iyi notlar aldığımı göstermek için çalıştım. İnsanlar hep ne zaman askere gideceğimi soruyor. İnsanlara, askerliğin canı cehenneme diyemiyorum. İnsanlar hep girdiğim sınavlardan aldığım sonuçları soruyor. İnsanlar hep başkalarının beni hangi kategoriye soktuğuyla, nasıl fişledikleri ile ilgileniyor.
Murat Emer TÜM YAZILARI
Düşünsel gelişimimizi hayatımız boyunca etkileşimler ve yeni fikirler üzerinden devam ettiren canlılar olarak, hayatın bu doğal halinin dışına çıkıp nasıl olur da tek bir doğrudan söz edebiliriz? Tam da burada aklıma gelen güzel bir betimleme var: 'Gri, siyahın üstünde beyaz, beyazın üstünde siyah durur.'
Varol McKars TÜM YAZILARI
1773’te bağımsızlık savaşçılarının Boston limanında demirli İngiliz gemilerindeki çayları denize dökerek sembolleştirdiği Amerikan bağımsızlık hareketinin aksine, Britanya tahtına bağlı "loyalistler"in yerleştiği İngiliz dominyonları, güneyde yükselen yeni Roma İmparatorluğu’nun antiteziydi.
Köhne yurt binaları... Taciz, çocuk tecavüzleri, kadın cinayetleri ve devletin ölüm kokan çürümüş, ağır nefesi... Kapıları kilitlenmiş yangın merdivenleri, buharlaşan kan ve yanan etin kokusu... Savrulan düşler ve çocukların hiçbir yere sığmayan gözleri... Dört yanı düşmanla çevrili bir zindan burası.
Dursun Özden TÜM YAZILARI
İstanbul-Moskova-Havana yolu ile 17 saat süren bir uçak yolculuğunun ardından, 29 Kasım ve 3-4 Aralık tarihlerinde Havana ve Santiago de Cuba'da yapılan törenlere, Türk halkı adına elimde Türk bayrağı ile katıldım, Fidel'in sonsuz ve zamansız uğurlama törenlerini belgeledim.
Ömer Çeşit TÜM YAZILARI
Dünyanın her yerinde ana akım medya tarafından insanlara, Afrika’da açlıktan ölen insanların dramı "olağan" bir şeymiş gibi sunulur, sadece bu örnek bile emperyalist devletlerin günümüz toplumlarını nasıl bir "duyarsızlaştırma" sürecine soktuğunun en tipik göstergesidir. Benzer bir biçimde ulus-devletler de bu amaca hizmet eder; azınlıkların yaşadıkları acıları çarpıtarak onları "sıradan" ve "anlaşılabilir" bir çizgiye çeker.
Ümit Selamet TÜM YAZILARI
Peru’nun, Bolivya'nın “kinoa”sı dünyaca tanınıp artık her restoranda, hatta büyük marketlerde bulunurken, neden bizim Kastamonu Siyez bulgurumuz, Firik bulgurumuz bilinmesin ve dünyaca ünlü şeflerinin elinin altında olmasın?
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
UA-86138461-1