SON DAKİKA

Son Medya Haber
World Max
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
YAZARLAR
Mithat Melen TÜM YAZILARI
Rahmetli Vehbi Koç, "Angaralı birakratların gıravatları iğri olur," derdi. Eskiden Ankaralı bürokratların kravatları eğri ama aritmetikleri doğruydu. Vaktiyle matematik kafaya ihtiyaç vardı; faça ikinci plandaydı. Şimdi faça ön planda olduğu için kafa arka plana geçti.
Leyla Tavşanoğlu TÜM YAZILARI
Çin'de kaldığım on beş gün içinde edindiğim bilgiler beni çok ciddi kaygılandırıyor. Çin, yetkililerin söylediklerinin aksine, kalkınmakta olan değil, ciddi ekonomik gelişmişliğe varmış bir ülke. Sınırları içinde kalma hedefi ne kadar doğru, bilmiyorum. Ancak öğrendiklerim bende Ortadoğu'da yakın gelecekte beklemediğimiz patlamalar olacağını söylüyor.
Bahattin Yücel TÜM YAZILARI
Bahçeli’nin son davranışının çok farklı bir amacı olmalı. Birdenbire geçmiş söylemlerini inkâr ederek bu denli keskin bir dönüşün siyasal bedelini ödeyeceğini hesaplamış mıdır, bilinmiyor? Ama söylediklerinin doğuracağı sonuçlar –doğru olmasa da–  bir Türkiye gerçeğini ortaya koydu.
İbrahim Yıldız TÜM YAZILARI
Avrupa Ligi’nde 16 takım arasına girmek büyük başarı. Beşiktaş’ın final oynaması mümkün. Geniş bir kadrosu var. Üstelik birçoğu yüksek kaliteli maçları oynama tecrübesine sahip. Yeter ki, oyun disiplini ve mücadele gücünü her maç olduğu gibi yine göstersinler.
Cezmi Ersöz TÜM YAZILARI
Başarının o zehirli diliyle konuşurlarsa her defasında şöyle diyeceklerdir hiç şüphesiz: Ayakta kalabilmek için başka çaremiz yoktu... Oysa başardıkça, ruhlarındaki boşlukları kazanma hırsıyla doldurdukça yaşam onları hızla terk ediyordu.
Cevat Turan TÜM YAZILARI
Bugün sol partilerin neden kurak düşünce iklimine sahip olduklarını, neden topluma umut olamadıklarını, iktidar seçeneği olabilecek "güven" unsurunu neden yaratamadıklarını anlamak zorundayız. Bu partilerde uzun süreden beri arkadan gelecek "yeni liderler" çıkartılamamasının nedeni, gençliğin bu partilerde yaşam alanı bulamamasında saklı.
A. Ünal Türkmen TÜM YAZILARI
Artık o Atatürk resimlerini unutun... T.C. zaten çoktan tabelalardan silindi... Korkunun ayıp sayıldığı bu topraklarda şimdi herkes korkuyor.
Ayhan Şahin TÜM YAZILARI
Ahmet Kaya’nın sesinin neredeyse birebir aynısıyla karşılaşmaya hazır mısınız? İlk albümü ‘Çocuklar Gibi – Dokunma Yanarsın’la etkileyici bir çıkış yapan Fırat Karataç’la Ahmet Kaya ile ses benzerliğini, sanatçının ağabeyi müzisyen Mustafa Kaya’nın albüm sürecinde kendisine verdiği büyük desteği ve müzik serüvenini konuştuk.
Mehmet Ferah TÜM YAZILARI
Taraça Sohbetleri'nin ilk haftaki konukları, Aydın Sezgin ve Giray Altınok... Bu iki genç ve yetenekli oyuncuyla, ilk sohbetimizde onların oyunculuk serüvenlerini, mevcut ve yeni projelerini, teknolojinin hayal gücü üzerindeki etkisini ve daha birçok şeyi konuştuk.
Varol McKars TÜM YAZILARI
Yol arkadaşım Equinox ile kuzeye çıktıkça ve özellikle Hellsgate (Cehennem Kapısı) Kanyonu’nu geride bıraktıktan sonra ormanlar hafifçe kaybolup yerini çıplak ve çalılıklarla örtünmeye çalışan bir toprağa bırakıyordu.
Irak, Libya, Yemen ve Suriye sadece ABD için değil, uluslararası sermaye için de başlangıçta kurulan tüm denklemin altüst olup kumlara gömüldüğü bir bataklığa dönüşmüş durumdadır. Yine de onca yıkıma rağmen, işgalin başında amaçlanan, Suriye ve İran'ın ehlileştirilerek Ortadoğu coğrafyasını yeniden şekillendirme planı hâlâ yürürlüktedir. Söylenebilir ki, ABD içine gömüldüğü bu toprakları, tüm sakinleri için, kendi çıkarları doğrultusunda yaşanmaz hale getirmedikçe yaşadığı yenilgiyi unutmayacak, unutturmayacaktır.
Dursun Özden TÜM YAZILARI
‘Galina’nın Nâzım’ı’ kitabımın ardından, şimdi de ‘Karanlığa Karşı Yürüyen Adam Nâzım Hikmet’ adlı kitabımla, büyük vatan şairi Nâzım Hikmet’in bilinmeyen yönlerini ve şiirlerini, siz değerli Nâzım dostları için belgeledim ve adı geçen eserim, Kasım 2017’de Kategori Yayınları arasından çıktı
Ömer Çeşit TÜM YAZILARI
Dünyanın her yerinde ana akım medya tarafından insanlara, Afrika’da açlıktan ölen insanların dramı "olağan" bir şeymiş gibi sunulur, sadece bu örnek bile emperyalist devletlerin günümüz toplumlarını nasıl bir "duyarsızlaştırma" sürecine soktuğunun en tipik göstergesidir. Benzer bir biçimde ulus-devletler de bu amaca hizmet eder; azınlıkların yaşadıkları acıları çarpıtarak onları "sıradan" ve "anlaşılabilir" bir çizgiye çeker.
Atilla Aytemur TÜM YAZILARI
Ömer Faruk, kapitalizme, devlete, rejime, verili ahlaka, giderek ortak kaderimizi tek kişinin eline teslim eden düzene dair oldukça köşeli, neredeyse sınır tanımaz eleştiriler getiriyor.
Bünyamin Pehlivan TÜM YAZILARI
2018'e girmemize çok az bir süre kaldı. Tüm dünyada olduğu gibi bizde de yeni yıldan beklentiler ve dilekler sıralanmaya başladı.
Murat Bulut TÜM YAZILARI
Âşık kişilerin sevdiğine karşı tutumunda ve davranışlarında, gözlerinde, sarılışında, hep onu düşünmesi ve onun için yapabileceği çılgınlıklar ve sonsuz büyülenmiş duyguların sözcüklerle dile getirilmesi çok zordur.
Nihat Genç TÜM YAZILARI
G. Ahmetcan ASENA müstear bir isim, adını saklamış, kendisi Almanya'da yaşıyor ve hayatının son on beş yılını önce Doğu Türkistan ve Sibirya gezilerine ve sonra İtalya'daki etrüsk (Turkan) mezarlarına adamış.
Nilhan Aydın TÜM YAZILARI
Asya ve Ortadoğu'dan IŞİD’e karşı uluslararası anti-terör koalisyonlarına katılan ülkelerin sporcuları bu olimpiyatlarda açıkça hedef haline gelmiştir.
Ümit Selamet TÜM YAZILARI
Tıkabasa dolu mekândaki halihazırda dolu olan masalardan birinde boş bulduğum sandalyeye oturdum. Eee, esnaf lokantası da böyle olmaz mı zaten? Tanımadığın insanlarla aynı masayı paylaşırsın, kimi zaman da kaynaşır, sohbet eder dertleşirsin. Eski lokantalarda olduğu gibi ekmek dilimlerinden oluşan dağdan burada da vardı. Seviyorum bu tarz yerlerin böyle hallerini.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ