SON DAKİKA

Son Medya
World Max
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
YAZARLAR
Mithat Melen TÜM YAZILARI
Rahmetli Vehbi Koç, "Angaralı birakratların gıravatları iğri olur," derdi. Eskiden Ankaralı bürokratların kravatları eğri ama aritmetikleri doğruydu. Vaktiyle matematik kafaya ihtiyaç vardı; faça ikinci plandaydı. Şimdi faça ön planda olduğu için kafa arka plana geçti.
Leyla Tavşanoğlu TÜM YAZILARI
Çin'de kaldığım on beş gün içinde edindiğim bilgiler beni çok ciddi kaygılandırıyor. Çin, yetkililerin söylediklerinin aksine, kalkınmakta olan değil, ciddi ekonomik gelişmişliğe varmış bir ülke. Sınırları içinde kalma hedefi ne kadar doğru, bilmiyorum. Ancak öğrendiklerim bende Ortadoğu'da yakın gelecekte beklemediğimiz patlamalar olacağını söylüyor.
Bahattin Yücel TÜM YAZILARI
Bahçeli’nin son davranışının çok farklı bir amacı olmalı. Birdenbire geçmiş söylemlerini inkâr ederek bu denli keskin bir dönüşün siyasal bedelini ödeyeceğini hesaplamış mıdır, bilinmiyor? Ama söylediklerinin doğuracağı sonuçlar –doğru olmasa da–  bir Türkiye gerçeğini ortaya koydu.
İbrahim Yıldız TÜM YAZILARI
Avrupa Ligi’nde 16 takım arasına girmek büyük başarı. Beşiktaş’ın final oynaması mümkün. Geniş bir kadrosu var. Üstelik birçoğu yüksek kaliteli maçları oynama tecrübesine sahip. Yeter ki, oyun disiplini ve mücadele gücünü her maç olduğu gibi yine göstersinler.
Cezmi Ersöz TÜM YAZILARI
O an benim için aşkın çocukluk mevsimi bitmiş, olması gereken o karanlık, o bitmeyen yolculuk başlamıştı... Aradığım buydu belki de... Artık hep soru soran ve acıyla gölgelenmiş yüzüne bir kez daha baktım. Aradığım o ıstırap bağışını bana bu yüz verecekti, emindim... Bana hep uzaktan bakacak... Annem gibi beni hep eksik sevecek... Bana hiç ait olmayacak... Bir görünüp bir kaybolacaktı...
Merve Akan TÜM YAZILARI
Şakir Gökçebağ, Hamburg–İstanbul arası mekik dokuyan, Türkiye’nin en değerli sanatçılarından biri. Yaptığı işler büyük ilgi görüyor. Çünkü o, gündelik hayatta kullandığımız materyalleri sıra dışı bir şekilde işleyerek onları bambaşka bir gözle görmemizi sağlıyor. Sebzeler-meyveler, ayakkabılar, şemsiyeler ve tuvalet kâğıtları onun çalışma materyallerinden sadece birkaçı...
Cevat Turan TÜM YAZILARI
7 Haziran 2015 ile 1 Ocak 2017 tarihleri arasında, yani 18 ayda tam 1.793 insanımızı teröre kurban vermişiz. Bu, ayda 100 kişi demektir. Açık savaşta bile kaybedilecek bir sayı değildir bu. Yüz ayrı nefes, yüz ayrı can, yüz ayrı yaşam ve yüz ayrı hayalin toprak olduğu anlamına gelir bu rakam. Eğer vatan için can vereceksek, kirli bir terör eylemi için değil, gerçekten vatanın bağımsızlığına ve toprak bütünlüğümüze karşı yapılacak sıcak savaşlarda verelim.
A. Ünal Türkmen TÜM YAZILARI
Artık o Atatürk resimlerini unutun... T.C. zaten çoktan tabelalardan silindi... Korkunun ayıp sayıldığı bu topraklarda şimdi herkes korkuyor.
Ayhan Şahin TÜM YAZILARI
Eğer gezegenimizde yaşanan bütün bu ölümlerden, yoksulluk, açlık ve mutsuzluktan pay çıkarıp kendime, özel ve ayrıcalıklı bir alan yaratmış olmanın utancını taşıyabiliyorsam halen; iyiyim.
Mehmet Ferah TÜM YAZILARI
Vefa; unutmamak ve unutturmamak; bütün hissiyatıyla yüreğin tam orta yerinde, olmuşun, geçmişin, yaşanmışlığın izlerini taşıyabilmektir.
Yavuz Tufan Koçak TÜM YAZILARI
İnsanlar hep karnemdeki notları merak etti. İnsanlara hep ne kadar iyi notlar aldığımı göstermek için çalıştım. İnsanlar hep ne zaman askere gideceğimi soruyor. İnsanlara, askerliğin canı cehenneme diyemiyorum. İnsanlar hep girdiğim sınavlardan aldığım sonuçları soruyor. İnsanlar hep başkalarının beni hangi kategoriye soktuğuyla, nasıl fişledikleri ile ilgileniyor.
Varol McKars TÜM YAZILARI
Chevrolet’ye gelince: Yazım özellikle Türkiye’deki okurları hedeflediği için, bir markanın reklamını yapmak gibi bir endişem de yok. Çünkü, benim kuşağın çocukluk ve gençlik anılarında önemli yeri olan bu marka, beş-altı yıl önce Avrupa ve dolayısıyla Türkiye pazarına girdikten sonra stratejik bir karar alarak, Corvette ve Camaro dışındaki modellerini bu pazardan geri çekmişti. Dolayısıyla, Chevrolet Equinox’u çok beğenseniz bile, Türkiye’de satın almanız mümkün değil.
Sonsuz şüphecilik, güvensizlik ve her şeye karşın yine de hareket olgusu, ekonomik üretim ve paylaşım ilişkilerini ayrıştıran tersine bir ilerleyiş göstererek büyük burjuvaziyi, yeni çatışma alanlarına doğru çekerken, bu süreçte dünyanın her yerinde dolaşan o tanıdık hayalet, güçlü nefesini, burjuvazinin ensesinde kendisini hep olduğundan çok daha güçlü bir şekilde hissettirebilir.
Dursun Özden TÜM YAZILARI
İstanbul-Moskova-Havana yolu ile 17 saat süren bir uçak yolculuğunun ardından, 29 Kasım ve 3-4 Aralık tarihlerinde Havana ve Santiago de Cuba'da yapılan törenlere, Türk halkı adına elimde Türk bayrağı ile katıldım, Fidel'in sonsuz ve zamansız uğurlama törenlerini belgeledim.
Ömer Çeşit TÜM YAZILARI
Dünyanın her yerinde ana akım medya tarafından insanlara, Afrika’da açlıktan ölen insanların dramı "olağan" bir şeymiş gibi sunulur, sadece bu örnek bile emperyalist devletlerin günümüz toplumlarını nasıl bir "duyarsızlaştırma" sürecine soktuğunun en tipik göstergesidir. Benzer bir biçimde ulus-devletler de bu amaca hizmet eder; azınlıkların yaşadıkları acıları çarpıtarak onları "sıradan" ve "anlaşılabilir" bir çizgiye çeker.
Murat Bulut TÜM YAZILARI
Küre Fuarcılık’ın bu yıl düzenleyeceği Şişli Kitap Günleri’nin ilki, 1-9 Nisan 2017 tarihleri arasında İstanbul’un en merkezi yerlerinden biri olan Şişli’de, kültürel etkinliklere, sergilere ve fuarlara ev sahipliği yapan Şişli’nin Black Out Kültür ve Yaşam Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Fuar süresince birçok etkinlik, sergi, seminer ve imza günlerinin yanı sıra, her kesimin ilgi ve ihtiyacına göre çok sayıda yayınevinin farklı türlerdeki kitapları da okuyucularla buluşacak.
Nahit Güneş TÜM YAZILARI
Yenildim. O kadar çok şeye yenildim ki, neye yenildiğimi unuttum. Belki büyük, belki küçük ama işte, dedim ya, yenildim. Ardından o küçük şeylere üzüldüm. Bitmeyen kâbuslara, samimiyetsiz insanlara, kibirli suratlara, gürültüye, kalabalığa, mutsuzluğa, umutsuzluğa.
Ümit Selamet TÜM YAZILARI
Peru’nun, Bolivya'nın “kinoa”sı dünyaca tanınıp artık her restoranda, hatta büyük marketlerde bulunurken, neden bizim Kastamonu Siyez bulgurumuz, Firik bulgurumuz bilinmesin ve dünyaca ünlü şeflerinin elinin altında olmasın?
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
UA-86138461-1