İstanbul'un Sarıyer ilçesindeki Prof. Ali Kemal Yiğitoğlu Ortaokulu'nda bir öğretmeni darp eden veli, çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

Öğretmen Necla Ö'.yü koridorda yumrukladığı anlar güvenlik kamerasına yansıyan Ali Ç., dün gözaltına alınmıştı.

İfadesi ortaya çıktı

Şüpheli baba Ali Ç., Çayırbaşı Şehit Emrah Taşdemir Polis Merkezi'nde verdiği ifadesinde, dijital arşiv personeli olduğunu belirterek öğretmen Necla Ö.'den daha önce "Kötü muamele" konusuyla şikâyetçi olduğunu iddia etti.

Bu şikâyetiyle ilgili 25 Nisan'da müfettişlerle görüşmekteyken eşinin arayarak okulun hizmetlisinin oğlu ile sıkıntı olduğunu söylediğini, bunun üzerine okul hizmetlisini arayıp durumu sorduğunda oğlunun atak geçirdiğini, öğretmenlerin yukarıya almaya çalıştığını, fakat oğlunun çıkmak istemediğini, bunun üzerine oğlunun sesini duymak amacıyla telefona istediğini, oğlunun da "Baba çabuk gel. Beni bir odaya kapattılar. Ben de kaçtım. Beni tekrardan odaya kapatmaya çalışıyorlar, bana müdür, Necla Hoca ve Sümeyra Hoca bir şeyler imzalatmaya çalışıyor. Çabuk gel, yetiş" dediğini, bu konuşma sonrasında okula gittiğini anlattı.

'Sinir harbiyle vurdum'

Çocuğunun müdürün odasında olduğunu öğrenince oraya doğru giderken oğlunun yanına panik halde ağlayarak geldiğini söyleyen Ali Ç. oğlunu sakinleştirmeye çalıştığını, oğlunun "Baba buradan çabuk çıkalım, eve gidelim" dediğini, ne yaşandığını sorunca oğlunun korkusundan aynı şeyleri tekrarladığını ifade etti.

Oğlunu alarak müdürün odasına yürüdüğü sırada, koridorun karşısında şikâyetçi Necla Hoca'nın elinde çay bardağıyla gülerek geldiğini, "Beni şikâyet etmenin bedelini ödeyeceksiniz" dediğini söyleyen şüpheli Ali Ç., "Ben de o an istemdışı çocuğumun yanımda ağlamasından dolayı anlık kızgınlık ve ebeveynlik duygusuyla Necla Hoca'ya vurdum. Tam olarak nereye vurduğumu hatırlamıyorum. Sonra okul dışına çıktım. Çok pişmanım. Sinir harbiyle vurdum. Hem şahsın tahrik edici eylemlerinden, hem de babalık içgüdüsüyle yaptım" dedi.

Savcılık tutuklanmasını talep etti

Savcılık, şikâyetçi Türkçe öğretmeninin olay günü öğrencisi E.S.Ç.'yi okul davranışlarıyla ilgli olarak velisini görüşmeye davet ettiği, okula gelen şüpheli Ali Ç.'nin koridorda gördüğü öğretmenin yüzüne yumruk atarak darp ettiği, suçun vasıf ve mahiyeti, delil durumu dikkate alınarak, "Kişinin yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle kasten yaralama" suçundan tutuklanmasını talep etti.

İstanbul Nöbetçi Sulh Hakimliği'ne çıkarılan şüpheli Ali Ç. tutuklandı.