Siyaset
Giriş Tarihi : 09-11-2020 19:42   Güncelleme : 13-11-2020 04:59

AK Parti Sözcüsü Çelik'ten Berat Albayrak açıklaması

MYK toplantısının ardından açıklamalarda bulunan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Berat Albayrak'ın istifa kararına ilişkin, "Bir devlet krizinden bahsedecek şekilde herhangi bir tıkanma, aksama sözkonusu değildir. Devlet çok güçlü şekilde yoluna devam etmektedir" ifadelerini kullandı.

AK Parti Sözcüsü Çelik'ten Berat Albayrak açıklaması

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanan MYK toplantısının ardından açıklamalarda bulundu.

Çelik'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: 

MYK gündeminde Teşkilat Başkanlığı'nın sunumu vardı. Mali ve İdari İşler Başkanlığımızın sunumu vardı. İç ve dış konularla ilgili gündemdeki maddeler var. TBMM Grubu'ndaki çalışmalar değerlendirildi.

"TÜM AZERBAYCAN TOPRAKLARI İŞGALDEN KURTARILACAKTIR"

Azerbaycan'ın toprakları Ermenistan işgalinden tek tek kurtarılıyor. Bu hafta içerisindeki en büyük sevincimiz Şusa'nın işgalden kurtarılmasıdır. Şuşa'nın kurtarılması Karabağ'daki tüm Azeri topraklarının kurtarılmasının yakın olduğu anlamına geliyor. Tüm Azerbaycan toprakları işgalden kurtarılacaktır.

"FRANSA'DA 'BOZKURTLAR' ADINDA BİR YAPILANMA YOK"

Fransa kendi kendini yönetemediği için İslam'a saldırarak hatasını örtmeye çalışıyor. Fransa'da 'Bozkurtlar' adlı bir yapılanma yok.

BERAT ALBAYRAK'IN İSTİFASI: "DEVLET KRİZİ SÖZKONUSU DEĞİL"

MYK gündemini sizlerle paylaştım. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nde göreve getirme, görevden alma, istifayı kabul edip etmeme Cumhurbaşkanlığı makamının takdirindedir. Benim bu konuyla ilgili açıklama yapmam sözkonusu değil. MYK'nın konusu olan bir konu da değil. Bu konuda değerlendirme Cumhurbaşkanımızın takdirindedir. Cumhurbaşkanımız kendi takdirlerinde olan bu konuyu kendi uygun gördüğü şekilde paylaşacaktır.

Tabii ki bir devlet krizinden bahsedecek şekilde herhangi bir tıkanma, aksama sözkonusu değildir. Devlet çok güçlü şekilde yoluna devam etmektedir.