CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 484. Uluslararası Manisa Mesir Macunu Festivali kapsamında düzenlenen fener alayının ardından açıklamalarda bulundu.

İYİ Parti'nin eski genel başkanı Meral Akşener hakkında da açıklama yapan Özel, şöyle konuştu:

Hayırlı, uğurlu olsun. Bir siyasi partide, parti içi demokratik yarış hem o partiye katkı sağlar, hem ülkenin demokrasisine katkı sağlar.

Çok kıymetli adaylar yarıştı. Biz dikkatle takip ettik. Müsavat Dervişoğlu benim birlikte grup başkanvekilliği yaptığım, İYİ Parti'de çok emeği olan, çok kıymetli bir isimdir. Bundan sonra İYİ Parti Müsavat Bey'le birlikte yol yürüyeceğine göre, kendisine hayırlısı olsun diyoruz. En kısa zamanda kendisini tebrik etmek için gideceğim.

Helallik istedi

Ayrıca Meral Akşener, çok değerli bir insan. Türk siyasi tarihinde önemli kilometre taşlarında izi olan bir insan. Millet İttifakı'nın Sayın Kılıçdaroğlu ile birlikte mimarlarından bir tanesidir.

Onun bugünkü veda konuşması çok anlamlıdır. Kendisine de bundan sonraki yaşamında sağlık diliyoruz, başarılar diliyoruz ve geçmiş süreçler bir yana, biz kendisine hakkımızı helal ediyoruz. O da hakkını helal etsin.

İYİ Parti için, İYİ Partililer için hayırlı olsun.