Kahramanmaraş'ın Onikişubat ilçesine bağlı Şehit Abdullah Çavuş Mahallesi'ndeki bir ahşap fabrikasında henüz bilinmeyen nedenle yangın çıktı.

İhbar üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi ve ambülans gönderildi.

Üç buçuk saattir söndürülemedi

Kısa sürede büyüyen ve yaklaşık üç buçuk saattir süren yangına Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'na bağlı 28 itfaiye aracı, 65 personel, Orman Bölge Müdürlüğü, Dulkadiroğlu Belediyesi ve Kaski Genel Müdürlüğü'ne bağlı su tankerleri ile müdahale ediliyor.

Fabrikada kimyasal maddeler var

Söndürme çalışmalarını yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Fırat Görgel, yetkililerden bilgi alarak işletme sahipleri ile görüştü.

Gazetecilere, yangın çıkan işletmenin büyük bir mobilya fabrikası olduğunu, yangının kısmen kontrol altına alındığını belirten Başkan Görgel, "Küçük bir tarafta yangın devam ediyor. Tabii kimyasal maddelerin de olduğu bir fabrika olduğu için yangını kontrol altına almak kolay değil. Ama gerçekten arkadaşlarımız büyük bir özveriyle çalışıyorlar. Bu gece zor bir gece bizim için" dedi.

Kum ocağında bir işçi yaşamını yitirdi

Yangın dışında Büyükşehir Belediyesi'ne ait bir kum ocağında da kaza sonucu bir çalışanlarının yaşamını yitirmesinin üzüntüsünü yaşadıklarını dile getiren Görgel, yangında herhangi bir can kaybı olmamasının sevindirici olduğunu vurguladı.