Spor
Giriş Tarihi : 09-12-2020 01:40   Güncelleme : 13-12-2020 04:26

PSG-Başakşehir maçına ırkçılık gölgesi düştü

UEFA Şampiyonlar Ligi grup maçında PSG ile karşı karşıya gelen Başakşehir, ırkçılık iddiasıyla maçın ilk yarısında sahadan çekildi. Tüm hakem ekibi görevden alınırken, maç da 9 Aralık Çarşamba gününe ertelendi.

PSG-Başakşehir maçına ırkçılık gölgesi düştü

UEFA Şampiyonlar Ligi H Grubu 6. haftasında Paris Saint Germain ile karşılaşan Medipol Başakşehir, 4'üncü hakemin, yardımcı antrenör Pierre Webo'ya ırkçı söylemde bulunduğu gerekçesiyle sahadan çekilerek soyunma odasına gitti.

TÜM HAKEM EKİBİ MAÇTAN ALINDI

Yoğun görüşmelere rağmen Başakşehir maça çıkmaya ikna edilemezken, son dakikada tüm hakem ekibi maçtan alındı.

Maçın bugün (9 Aralık Çarşamba) oynanması bekleniyor.

OLAY NASIL GELİŞTİ?

Maçın 17. dakikasında Webo'nun bir pozisyon sonrası hakeme itirazda bulunmasının ardından 4'üncü hakem tarafından ırkçı söyleme maruz kaldı.

Başakşehir Teknik Direktörü Okan Buruk, bunun üzerine 4'üncü hakeme tepki gösterdi.

Başakşehir, bu olayın ardından sahadan çekilerek soyunma odasına gitti.

Teknik direktör Okan Buruk, 4'üncü hakem Rumen Coltrenu'ya, "Sen ırkçı mısın?" sorusunu da yöneltti. 4'üncü hakem sahadan çıkmayınca Başakşehir takımı soyunma odasına gitti.

BAŞKAN GÜMÜŞDAĞ: "HERKESİN GÖZÜ ÖNÜNDE 'NEGRO' DEDİ"

Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, "Hakem herkesin gözü önünde 'negro' dedi. Eğer 4'üncü hakem saha dışına çıkarsa sahaya döneriz. Yoksa Başakşehir maça çıkmayacak" dedi.

UEFA 4'üncü hakemi VAR odasına yollayıp yedek hakem buldu ve takımları sahaya davet etti.

Ne var ki Demba Ba, Crivelli ve bazı oyuncular maça çıkmak istemediğini söyledi. UEFA da maçı hakem değişikliği ile bugüne (çarşamba) bıraktı.