Gündem
Giriş Tarihi : 04-07-2020 00:49   Güncelleme : 07-07-2020 01:11

Koronavirüs tedavisi süren Başkan Maçoğlu'nun son durumu ne?

Yeni tip koronavirüse yakalanan Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, sağlık durumuyla ilgili bilgi verdi.

Koronavirüs tedavisi süren Başkan Maçoğlu'nun son durumu ne?

Tunceli Belediye Başkanı Mehmet Maçoğlu, yaptığı açıklamada, 2 Haziran'da öksürük ve halsizlik şikâyetleri ile Tunceli Devlet Hastanesi'ne başvurduğunu ve Covid-19 testinin pozitif çıkması üzerine hastanede Bilim Kurulu'nun önerileri doğrultusunda tedavi gördüğünü anımsattı.

"BİLİM KURULU 14 GÜN DAHA KARANTİNADA KALMAMA KARAR VERDİ"

Evde eşi ve kızının tedavilerinin sürdüğünü belirten Maçoğlu, "Doktorların önerisi doğrultusunda tedavim tamamlandı. Sağlık durumum gayet iyi ve her geçen gün daha iyiye gidiyorum. Artık gündelik işlerimi rahat bir şekilde yapabiliyorum. Bilim Kurulu 14 gün daha evimde karantinada kalmama karar verdi ve buna yerine getireceğim" dedi.

"İKİ YARDIMCIM VE PERSONELİMİZ HAFTA BAŞINDA MESAİYE BAŞLAYACAK"

Maçoğlu, kendisiyle temaslı olduğu gerekçesiyle iki yardımcısının ve belediye başkanlık katındaki çalışanların da evlerindeki 14 günlük karantina sürecini tamamladıklarını ifade ederek, şunları kaydetti:

"İki yardımcım ve makam katında çalışan personelimizin de sağlık durumları gayet iyi ve hafta başında mesaiye başlayacaklar. Ben de iki hafta sonra arkadaşlarıma katılacağım ve hizmetlerimize kaldığımız yerden devam edeceğiz. Tüm vatandaşlarımızdan ricamız, lütfen maske takarak, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyarak sokağa çıksınlar. Çok zor bir süreçten geçiyoruz ve bu sürecin en hafif şekilde atlatılabilmesi için herkesin kurallara uyması gerekiyor. Ekiplerimiz düzenli olarak merkez ve mahallelerde anonslarla vatandaşlarımıza kuralların önemini hatırlatarak uyarıda bulunuyor. Vatandaşlarımızın da kendi ve sevdiklerinin sağlığı için maske takmayı ve sosyal mesafeyi bir alışkanlık haline getirmesi gerekiyor."