İYİ Parti'nin eski Ankara İl Başkanı ve Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Yetkin Öztürk, partisinden istifa etti.

Öztürk, sosyal medya sitesi X platformunda yaptığı açıklamada, tüm çalışmalarının ve emeklerinin ziyan olduğunu, ama her şeye yeniden başlama iradesinin içinde mevcut olduğunu belirtti.

Öztürk, istifa mesajında dün partiden istifa ettiğini açıklayan Koray Aydın'a da teşekkür etti.

Aydın'n ardından eski İYİ Parti Ankara milletvekili İbrahim Halil Oral da partiden istifa etmişti.

'Günün sonunda yalnızca hayal kırıklıklarımla baş başa kaldım'

Öztürk'ün sosyal medya hesabında paylaştığı mesaj şöyle:

25 Ekim 2017 tarihinde kurulduğu ilk günden bugüne kadar başarısı için mücadele ettiğim, milletimizin umutlarını taze tutmak için bünyesinde alın teri döktüğüm, aydınlık geleceğin ve güneşli yarınların teminatı olduğuna inandığım, fakat günün sonunda yalnızca hayal kırıklıklarımla baş başa kaldığım İYİ Parti yolculuğuma bugün son veriyorum.

Eğitimden ekonomiye, adaletten demokrasiye, siyasetten güvenliğe her alanda yönetim zafiyeti olduğunu düşündüğüm ülkem için, zaman mefhumu olmaksızın gece gündüz çalıştım.

'Millete ve teşkilata rağmen siyasetin yapıldığı İYİ Parti...'

Son iki yıldır izlenen parti siyasetinde o dönemde yanlış olduğunu vurguladığımız, ancak son gelişmelerle birlikte okuduğumuzda daha da anlamlandırdığımız bu kararlarla, teşkilatlarımızdan ve üyelerimizden on binlerce gönül insanı partiyi terk etti, teşkilatlarımız dağıtıldı, Partiye verdiğimiz emekler ziyan oldu.

Ellerimizle kurduğumuz partide bu gidişata 'dur' demek için canla başla yanlıştan dönülmesi için hep kararlılıkla mücadele ettim ama olmadı.

Millete ve teşkilata rağmen siyasetin yapıldığı İYİ Parti çatısı altında artık yol yürümem mümkün değil.

Türk Milleti'nin yüceliği, Türkiye Cumhuriyeti'nin ebediyeti için mücadele etmeye devam edeceğim.