Siyaset
Giriş Tarihi : 23-08-2021 03:39   Güncelleme : 27-08-2021 01:25

Kılıçdaroğlu'ndan İngiltere'ye 'göçmen merkezi' tepkisi

CHP lideri Kılıçdaroğlu, İngiltere'nin Afgan mülteciler için Türkiye'de mülteci merkezi kurma planına tepki göstererek, "Sizin sorumsuzluğunuzun ceremesini halkımız mahallesinde çekmeyecek. Kimseyi bizim topraklarımıza bu usulle getiremezsiniz" dedi.

Kılıçdaroğlu'ndan İngiltere'ye 'göçmen merkezi' tepkisi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğluİngiltere Savunma Bakanı Wallace'ın, Afganlar için Pakistan ve Türkiye'de mülteci merkezleri kurma planlarına dair makalesine tepki gösterdi.

Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda şunları söyledi:

  • Gelişmelere dair sizi bilgilendirmeye devam ediyorum. İngiltere Savunma Bakanı Wallace, kendilerine hizmet etmiş Afganlara, Türkiye'de "mülteci merkezleri" kuracaklarını ilan etti ve Afganları ülkemize davet etti. Kendilerine mülteci seçecekler, kalanlar ülkemizde bırakılacak.

Erdoğan'a soru: "Anlaşma yaptın diye mi bu kadar cüretkârlar?"

  • Şimdi Erdoğan'a sorum şu: "Ben anlaşma yapmadım" dediğin ülkeler, artık Türkiye Cumhuriyeti'nin fikrini alma ihtiyacı dahi duymadan bunları söyleyebilecek hale mi geldi? Yoksa anlaşma yaptın diye mi bu kadar cüretkârlar? Hangisi doğru? Bir kere dürüst ol Erdoğan!

İngiltere'ye mesaj: "Sorumsuzluğunuzun ceremesini halkımız çekmeyecek"

  • İngiltere'ye de buradan sesleniyorum: Size hizmet eden Afganları ölüme terk etmiş olmanız insanlık dışıdır. Ancak şu konuda emin olun ki, sizin sorumsuzluğunuzun ceremesini halkımız mahallesinde çekmeyecek. Kimseyi bizim topraklarımıza bu usulle getiremezsiniz!