Siyaset
Giriş Tarihi : 11-09-2021 02:56   Güncelleme : 16-09-2021 03:20

Kapatma davasına HDP'den karşı hamle: 10 ülkeye ziyaret

HDP'ye açılan kapatma davasıyla ilgili olarak, parti yöneticileri önümüzdeki aylarda 10 ülkeye ziyaret gerçekleştirecek.

Kapatma davasına HDP'den karşı hamle: 10 ülkeye ziyaret

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Grup Başkan Vekili Siirt Milletvekili Meral Danış BeştaşHDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan'la birlikte Washington ziyaretinde yer alan HDP Diyarbakır Milletvekili Hişyar Özsoy, "Brüksel, Washington, Paris, Berlin, toplamda 10 ülke ziyaret edeceğiz" dedi.

Odatv'ye konuşan Özsoy, ABD başkanı Joe Biden’ın başkan seçilmesinin hemen ardından planlanan ziyaretin pandemiden dolayı sürüncemede kaldığını belirterek, Ortadoğu ve Amerika için temel eleştiri ve önerilerde bulunduklarını ifade etti.

"HDP'nin kapatılması Türkiye'ye hiçbir fayda getirmeyecek"

Görüşmeler için, "Bu heyetin rutin görüşmelerinden biriydi ama ana konu HDP'nin kapatılması üzerineydi" diyen Özsoy. "Türkiye’nin üçüncü büyük partisi olan HDP'nin kapatılmasının Türkiye'ye hiçbir fayda getirmeyeceği görüşündeyiz ve bu görüşmelere, çalışmalara Türkiye'nin yararı için devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

10 ülkeye ziyaret yapılacak

Özsoy, önümüzdeki 3-4 ay içerisinde, aralarında Brüksel, Washington, Paris ve Berlin'in de olacağı toplamda on ülkeye ziyaretler gerçekleştireceklerini kaydetti.