Gündem
Giriş Tarihi : 16-02-2021 23:12   Güncelleme : 19-02-2021 22:48

İstanbul'da yüz yüze eğitime yine ara verildi

İstanbul'da, devam eden kar yağışı nedeniyle bütün eğitim kurumlarında yüz yüze eğitime 1 gün daha ara verildi.

İstanbul'da yüz yüze eğitime yine ara verildi

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, kar yağışı nedeniyle yüz yüze eğitime 1 gün daha ara verildiğini bildirdi.

Vali Yerlikaya, yazılı açıklamasında şunları kaydetti:

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden aldığımız son verilere göre; salı, ilimizde hava durumunun; çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı, yerel olarak kuvvetli (5-20 cm) kar sağanakları şeklinde etkili olması bekleniyor. 17 Şubat 2021 Çarşamba günü ilimizde hava durumunun; parçalı ve çok bulutlu, Avrupa Yakası'nda öğle, Anadolu Yakası'nda akşam saatlerine kadar aralıklı kar yağışlı geçmesi, Anadolu Yakası'nda yerel olmak üzere öğle saatlerine kadar kuvvetli olması beklenmektedir.

Bütün eğitim kurumlarında 1 günlük ara

Kıymetli İstanbulluların ve öğrencilerimizin olumsuz hava koşulları sebebiyle mağduriyet yaşamaması için Valiliğimizce; resmi-özel tüm okullar, halk eğitim merkezleri, olgunlaşma enstitüleri, özel öğretim kursları, motorlu taşıt sürücü kursları, muhtelif kurslar, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, resmi okullardaki destekleme ve yetiştirme kursları ile özel okullardaki takviye kursları da dahil olmak üzere; bütün eğitim kurumlarında yüz yüze eğitim faaliyetlerine çarşamba günü bir gün süreyle ara verilmiştir.

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan malul ve engelliler ile hamile personelimiz de ayrıca bir talimat veya talebe gerek kalmaksızın, belirlenen tatil süresince idari izinli sayılacaklardır.

Buzlanma ve don uyarısı

İlimizi etkileyen olumsuz hava şartları nedeniyle ilgili kurumlarımızın ekipleri 24 saat esasıyla görev yapmaya devam ediyor.

Sizlerden, kar yağışının meydana getireceği buzlanma ve don olayı ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmanızı bekliyoruz.