Kültür Sanat
Giriş Tarihi : 11-03-2021 02:12   Güncelleme : 16-03-2021 00:08

İmamoğlu ve Şevket Çoruh, Rasim Öztekin'in cenazesinde konuştu

Geçirdiği kalp krizi nedeniyle son yolculuğuna uğurlanan Rasim Öztekin için Ses Tiyatrosu'nda tören düzenlendi. Törene Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun yanı sıra, çok sayıda ünlü isim de katıldı.

İmamoğlu ve Şevket Çoruh, Rasim Öztekin'in cenazesinde konuştu

Geçirdiği kalp krizi sonucu 62 yaşında yaşama veda eden usta sanatçı Rasim Öztekin için Ses Tiyatrosu'nda düzenlenen törene, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Okan Bayülgen, Şevket Çoruh, Şoray Uzun ve Derya Baykal gibi çok sayıda kişi katıldı.

Ekrem İmamoğlu: "Mekânı cennet olsun"

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu, burada yaptığı konuşmada, "Çok özel bir insanı uğurluyoruz. Kavuk sürecinin devriyle ilgili geldiğinde, 'Hayat her şeyi getirebilir. Sağken bunu devretmek istiyorum. Üzerimde yük' diye tabir etmişti. Mekânı cennet olsun" dedi.

Şevket Çoruh: "İlk duyduğumda çok üzüldüm"

Oyuncu Şevket Çoruh da, "Çok üzgünüz, çok büyük bir ustayı kaybettik. Bugün de töreni için Orta Oyuncular Ses Tiyatrosu'ndayız. Herkesin başı sağ olsun. Ustamız, hocamız yıllarca tiyatroda oyunlarını seyrettiğimiz çok önemli bir abi. İlk duyduğumda çok üzüldüm, toparlayacağını düşünüyorduk ama bizim için de şok oldu" diye konuştu.