Siyaset
Giriş Tarihi : 17-11-2020 02:24   Güncelleme : 21-11-2020 02:01

İhraç edilen Özdağ: 'Buğra'nın çocukluğunu, gençliğini biliyorum'

İYİ Parti'den ihraç edilen İstanbul milletvekili Ümit Özdağ, "Keşke bu noktaya gelmeseydi. Ben Buğra Kavuncu ile ilgili itirazlarımı parti kurulmadan dile getirdim. Buğra'nın çocukluğunu gençliğini bilen tek kişi benim partide" ifadelerini kullandı.

İhraç edilen Özdağ: 'Buğra'nın çocukluğunu, gençliğini biliyorum'

İYİ Parti İstanbul milletvekili Ümit Özdağ, partisinden ihraç edilmesinin ardından, CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın 'Tarafsız Bölge programında açıklamalarda bulundu.

"BU BİR FETÖ'CÜ SALDIRI TARZIDIR"

Özdağ'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

İhraç kararını bekliyordum. Sizin programınıza katıldıktan sonra genel başkan başta olmak üzere genel merkez yetkililerinden ve grup başkanvekillerinden çok ağır ve hakaret içeren bir söylemle karşılaştım. Buna üzülmedim desem yalan olur. Neticede aynı siyasal hareket içerisinde, birlikte çalıştığımız arkadaşlar. Bana çok ağır ifadelerle saldırmaya başladılar. Ben bugün iletmiş olduğum beyannamede de şu konuda dikkatlerini çektim. Dedim ki, 'Bunu yapmayın', bu tür bir suçlama. Dedim ki, 17 senesini bilmediğiniz ve şüpheli bir ilişkiler ağı içerisinde olan kişiyle ilgili kendinizi o kadar angaje ediyorsunuz ki sonunda beklemediğiniz bir şey çıkınca şaşıracaksınız. Onu korumak adına dava arkadaşlarını akıl sağlığının yerinde olmamasıyla suçladılar. Bu konuda devlet güvenlik birimlerinin elinde çok ciddi uyarılar ve çalışmalar var. Bu bir FETÖ'cü saldırı tarzıdır. 

"SİZE Mİ KALDI İYİ PARTİ'Yİ SAVUNMAK?"

FETÖ'nün yayın organlarından bana karşı psikolojik operasyon başlamış durumda. Güya İYİ Parti'yi savunuyorlar. Size mi kaldı İYİ Parti'yi savunmak?

"PARTİDE BUĞRA KAVUNCU'NUN ÇOCUKLUĞUNU, GENÇLİĞİNİ BİLEN TEK KİŞİ BENİM"

Özetle keşke bu noktaya gelmeseydi. Ben Buğra Kavuncu ile ilgili itirazlarımı parti kurulmadan dile getirdim. Buğra'nın çocukluğunu gençliğini bilen tek kişi benim partide. İngilizce, Kazakça, Özbekçe ve Almanca biliyor. Normal şartlarda böyle bir adaya karşı çıkmazsınız ama ben bir tek Sayın Akşener'e bu arkadaş FETÖ iltisaklıdır diye karşı çıktığım tek isim oldu. O da Buğra Kavuncu.

"BU ADIMI ATARKEN KARŞILAŞABİLECEĞİM HER ŞEYİ BİLİYORDUM"

Kavuncu'yu savunmak adına beni ihraç ettiler. Ortada yürüyen bir soruşturma var. Bu soruşturmanın sonunda ben buraya açık söyleyeyim siyasi mesele olarak görüyorum. Sizin programınızdan çıktıktan sonra da beni ilk arayan Tuğrul Türkeş oldu, teşekkür etti. Bu adımı atarken karşılaşabileceğim her şeyi biliyordum, daha fazlasını da göze aldım.