Gündem
Giriş Tarihi : 25-05-2021 23:48   Güncelleme : 30-05-2021 23:24

Gözaltına alınmıştı: Peker'in kardeşine adli kontrol ve yurtdışı yasağı

Fethiye'de gözaltına alınan organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in kardeşi Atilla Peker ve yanındaki Yunus Olcay hakkında mahkeme kararını verdi.

Gözaltına alınmıştı: Peker'in kardeşine adli kontrol ve yurtdışı yasağı

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi, kamuoyunda Sedat Peker organize suç örgütü olarak bilinen yapıya üye olmaktan hakkında önceki tarihlerde adli işlem yapılan, örgüt liderinin kardeşi Atilla Peker'in Muğla'nın Fethiye ilçesinde olduğu bilgisine ulaştı.

Bunun üzerine polis ekipleri, Fethiye Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan adli arama izni talep etti.

Yol kontrolünde otomobili durduruldu

Alınan izin doğrultusunda Atilla Peker'in içerisinde olduğu otomobil, pazar günü yol kontrolünde durduruldu. Otomobilde yapılan aramada 1 ruhsatsız tabanca ile 2 şarjör mermi ele geçirildi.

Gözaltına Atilla Peker ve yanındaki Yunus Olcay'a sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal etmekten 3150'şer lira ceza uygulandı.

Yurtdışı çıkış yasağı ve adli kontrol şartı

Emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildikleri adliyede mahkemeye çıkarılan Atilla Peker ve Yunus Olcay, yurtdışı çıkış yasağı ve adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Kutlu Adalı cinayeti soruldu

Bu arada, Atilla Peker'in emniyetteki sorgusunda, ağabeyi Sedat Peker'in gazeteci-yazar Kutlu Adalı'nın ölümüne ilişkin yaptığı açıklamalarla ilgili bilgisine başvurulduğu belirtildi.