Kültür Sanat
Giriş Tarihi : 01-09-2021 01:49   Güncelleme : 05-09-2021 04:55

Ferhan Şensoy'un vefatının ardından ailesinden ilk paylaşımlar

Türk tiyatrosunun önde gelen isimlerinden Ferhan Şensoy'un, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmesinin ardından, kızları ve eski eşinden yürek burkan paylaşımlar yapıldı.

Ferhan Şensoy'un vefatının ardından ailesinden ilk paylaşımlar

Geçtiğimiz ay sağlık sorunları nedeniyle hastanede tedavi altına alınan usta tiyatrocu Ferhan Şensoy, yaşama gözlerini yumdu.

Ortaoyuncuları Kavuğu'nu Münir Özkul'dan devralarak Rasim Öztekin'e devreden usta isim, Türk Tiyatrosu'nun kilometre taşlarından biriydi.

Geçen ay yaptırdığı anjiyo sonrası bugün yara bölgesinde oluşan bir komplikasyon nedeniyle tedavi altına alınan Şensoy (70), dün gece yaşamını yitirdi.

İç kanama geçirmişti

Ferhan Şensoy'un iç kanama geçirdiği ve 2 Temmuz'da apar topar hastaneye kaldırıldığı öğrenilmişti. Şensoy'a sağlık sorunları nedeniyle bir süre önce anjiyo yapılmıştı. 

Sanatçı, anjiyoya bağlı olarak gelişen komplikasyon nedeniyle Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılmış, Şensoy'un buradaki tedavisinin ardından önlem amaçlı olarak özel bir hastaneye sevk edildiği öğrenilmişti.

Yara yerinde komplikasyon

Derya Şensoy, babası Ferhan Şensoy'un hastalığıyla ilgili geçtiğimiz temmuz ayında Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Babam Ferhan Şensoy, geçen ay damarlarıyla ilgili geçirdiği bir operasyon sonrası bugün yara yerinde oluşan bir komplikasyon yaşadı. Şu anda sağlık durumu iyi. Geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkür ederiz" demişti.

Kızları ve eski eşinden yürek burkan paylaşımlar

Usta tiyatrocu Ferhan Şensoy'un vefat haberinin ardından, kızları Derya Şensoy, Müjgan Ferhan Şensoy ve eski eşi Derya Baykal, sosyal medya hesaplarında paylaşımlarda bulundular.

Ferhan Şensoy'un ölüm haberini, Şensoy tarafından 1980 yılında kurulmuş olan tiyatro grubu Ortaoyuncular duyurdu.

Ortaoyuncular'ın Twitter paylaşımını alıntılayan Ferhan Şensoy'un kızı Derya Şensoy ise, haberi doğrulayarak, "Çok ama çok üzgünüm. Seni çok seviyorum babacım" dedi.

Müjgan Ferhan Şensoy da, "Babam uçtu göklere..." ifadelerini kullandı.

Derya Baykal: "Ustamı, kızlarımın babasını kaybettik"

Şensoy'un eski eşi Derya Baykal ise, sosyal medya hesabı Twitter'da, "Ustamı, kızlarımın babasını kaybettik, çok üzgünüz..." mesajını paylaştı.