Gündem
Giriş Tarihi : 17-06-2021 03:12   Güncelleme : 21-06-2021 03:51

Fahrettin Koca duyurdu: Aşılama 35 yaşa kadar indi

Bilim Kurulu Toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 35 yaş üzeri vatandaşların aşılamasına başlanacağını duyurdu.

Fahrettin Koca duyurdu: Aşılama 35 yaşa kadar indi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulundu.

Bakan Koca'nın açıklamaları şu şekilde:

Bugün huzurlarınızda son günlerde sizlere güzel haberler vermiş olmanın huzuru ile bulunuyorum. Salgına son verecek olan aşı programımızın arzu ettiğimiz ivmede devam ediyor olmasından son derece memnunum. Salgınla birlikte girdiğimiz zorlu mücadelede düşmanın zayıf tarafını yakalamış ve onu köşeye sıkıştırmış durumdayız.

"Toplumsal bağışıklık hedefimize her geçen gün daha da yaklaşıyoruz"

Yarın itibariyle 35 yaş üzerindeki tüm vatandaşlarımız için de aşı randevularını açıyoruz. Güçlü sağlık altyapımızla ve halkımızın gösterdiği yoğun teveccüh sayesinde toplumsal bağışıklık hedefimize her geçen gün daha da yaklaşıyoruz.

"Lütfen en kısa sürede aşınızı olun"

Bugünlere nasıl geldiğimizi ve ardımızda bıraktıklarımızın neler olduğunu asla unutmamamız gerekiyor. Dünü unutarak yarını inşa edemeyiz. Son sözüm, son günlerdeki tek söz ve ricam; Lütfen en kısa sürede aşınızı olun.

Toplam uygulanan doz sayısı 37 milyon oldu

Bugün itibariyle birinci dozda yaklaşık 23 milyon, ikinci dozda 14 milyon olmak üzere toplam uyguladığımız doz sayısı 37 milyonu buldu.