Gündem
Giriş Tarihi : 10-11-2021 10:19   Güncelleme : 15-11-2021 03:36

Erdoğan: 'Cumhuriyetimizi kalkındırmaya devam ediyoruz'

10 Kasım dolayısıyla Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kabrini ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anıtkabir Özel Defteri'ne, "Kurduğunuz ve bizlere emanet ettiğiniz cumhuriyetimizi büyütmeye, kalkındırmaya devam ediyoruz" ifadelerini yazdı.

Erdoğan: 'Cumhuriyetimizi kalkındırmaya devam ediyoruz'

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip ErdoğanMustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 83. yılında Anıtkabir'deki anma törenine katıldı.

Erdoğan ve beraberindeki devlet erkânı, Atatürk mozolesine çelenk bıraktı, ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

"Elde ettiğimiz tarihi başarılarla 2023 hedeflerimize kararlılıkla ilerliyoruz"

Misak-ı Milli kulesine geçen Erdoğan, Anıtkabir Özel Defteri'ne şunları yazdı:

Aziz Atatürk, zatıalinizi vefatınızın 83. seneyi devriyesinde bir kez daha rahmetle yâd ediyoruz. Kurduğunuz ve bizlere emanet ettiğiniz cumhuriyetimizi büyütmeye, kalkındırmaya devam ediyoruz. Eğitim, sağlık, güvenlik, sanayi başta olmak üzere her alanda elde ettiğimiz tarihi başarılarla 2023 hedeflerimize kararlılıkla ilerliyoruz. Ülkemizin bütünlüğüne, devletimizin bekasına, necip milletimizin birliğine, dirliğine ve kadim değerlerine kastedilmesine asla izin vermeyeceğiz. Ruhun şad olsun.