Gündem
Giriş Tarihi : 14-11-2020 00:53   Güncelleme : 18-11-2020 03:30

Disiplin'e sevk edilmişti: Ümit Özdağ'dan 11 sayfalık savunma

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu hakkında FETÖ'cü suçlamaları nedeniyle Disiplin Kurulu'na sevk edilen Ümit Özdağ, kurul tarafından istenen savunmasını yazılı olarak partiye iletti.

Disiplin'e sevk edilmişti: Ümit Özdağ'dan 11 sayfalık savunma

İYİ Parti İstanbul milletvekili Ümit Özdağ'ın bugün parti genel merkezine danışmanı tarafından elden teslim edilen savunması, 11 sayfadan oluşuyor.

Partide 11 kişilik Merkez Disiplin Kurulu ve 5 kişilik Meclis Disiplin Kurulu'ndan oluşan Müşterek Disiplin Kurulu, Özdağ'ın savunmasını 16 Kasım Pazartesi günü görüşecek.

Özdağ'ın, savunmasında, İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'ya yönelik açıklama ve ithamlarına ilişkin açıklamaların yanı sıra, İYİ Parti'nin CHP, Saadet  Partisi ve HDP ile ortak anayasa çalışması yaptığı iddialarıyla ilgili açıklamalarının da yer aldığı öğrenildi.

PARTİDEN İHRACI İSTENİYOR

Özdağ'ın, katıldığı bir televizyon programında İstanbul İl Başkanı Kavuncu'nun FETÖ'cü olduğu yönündeki iddialarının ardından Kavuncu, Özdağ hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

Daha sonra parti teşkilatları, Özdağ'ın beyanlarının gerçekdışı ve iftira olduğunun belirtildiği dilekçeleri genel merkeze ileterek Özdağ'ın partiden ihraç edilmesini istemişti. Genel Başkan Meral Akşener ise teşkilatlardan gelen başvuru ve talepleri değerlendirerek Özdağ'ın Disiplin Kurulu'na sevkine karar vermişti.

Bu gelişmenin ardından Özdağ'a ilişkin dosyayı görüşen Kurul, Özdağ'ın iddiaları ve açıklamalarıyla ilgili savunmasının alınması kararını vermişti.