Yaşam
Giriş Tarihi : 17-07-2020 23:26   Güncelleme : 20-07-2020 02:00

Bir döneme damga vurmuştu! Huysuz Virjin hayatını kaybetti

Huysuz Virjin karakteriyle tanınan Seyfi Dursunoğlu, 88 yaşında, tedavi gördüğü hastanede yaşama gözlerini yumdu.

Bir döneme damga vurmuştu! Huysuz Virjin hayatını kaybetti

Huysuz Virjin karakteriyle tanınan Seyfi Dursunoğlu, tedavi gördüğü hastanede 88 yaşında hayatını kaybetti.

15 gündür tedavi altında olan Dursunoğlu'nun son 3 gündür yoğun bakımda olduğu öğrenildi.

EĞLENCE SEKTÖRÜNÜN ARANAN İSMİYDİ

Seyfi Dursunoğlu, bilinen sahne adıyla Huysuz Virjin, şarkıcı ve sunucudur.

1970'lerden 2000'lere kadar sürdürdüğü eğlence programları ile Türkiye'de televizyonların tanınan bir eğlence figürü hâline geldi.

1932 yılında Trabzon'da dünyaya gelen Seyfi Dursunoğlu'nun çocukluğu 5-6 yaşına kadar Trabzon'da, sonra da İstanbul'da geçti. Daha sonra babasının isteğiyle Heybeliada Askeri Deniz Lisesi'nde yatılı olarak okumaya başladı. Ancak bir süre sonra bu okuldan ayrıldı ve Boğaziçi Lisesi'nden mezun oldu.

İngiliz Filoloji'sinde başladığı üniversite öğrenimini maddi sıkıntılar nedeniyle yarım bıraktı.

Askerliğini Tuzla ve Hadımköy’de yedek subay olarak tamamladıktan sonra SSK'da memur oldu ve tam on sekiz yıl memur olarak çalıştı.

ŞÖHRETİ KULAKTAN KULAĞA YAYILDI

1970 yılında Huysuz Virjin'in doğumuyla memuriyet yaşamını bitiren Seyfi Dursunoğlu, böylece gösteri dünyasına ve sanat yaşamına ilk adımını attı. Önce küçük kulüplerde sahneye çıkmaya başladı; ama ünü kulaktan kulağa yayıldıkça daha büyük kulüplerden teklifler aldı. Her yıl İzmir Fuarı'nda sahneyi Türkiye'nin en büyük solistleriyle paylaştı.

'HUYSUZ'LA DANS EDER MİSİN?' VE 'BENZEMEZ KİMSE SANA?'

2012'de Show TV'de yayınlanan 'Huysuz'la Dans Eder misin?' programını sundu. Aynı yıl Star TV'de yayınlanmaya başlayan, 'Benzemez Kimse Sana' adlı yarışmada jüri üyeliği yaptı. Programın final bölümüne son kez Huysuz Virjin olarak çıktı ve "Bu benim son kantom" diyerek yaşından dolayı bir daha kanto yapamayacağını söyledi.