Gündem
Giriş Tarihi : 27-03-2022 02:33   Güncelleme : 05-04-2022 04:31

Yarbay Ali Tatar'ın eşine ziyaret: 'Burunlarından fitil fitil getireceğiz'

Ergenekon kumpasında yaşamına son veren Deniz Yarbay Ali Tatar'ın eşi Nilüfer Tatar'ı ziyaret eden CHP lideri Kılıçdaroğlu, "Yok öyle oldu bittiler! Bu acıları çektirenlerin burunlarından fitil fitil getireceğiz" dedi.

Yarbay Ali Tatar'ın eşine ziyaret: 'Burunlarından fitil fitil getireceğiz'

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ergenekon kumpasında yaşamına son veren Deniz Yarbay Ali Tatar'ın eşi Nilüfer Tatar'ı da ziyaret etti.

Ziyaret sonrası sosyal medya hesabında bir video yayınlayan Kılıçdaroğlu, "Kumpas mağdurları ile devletin nasıl helalleşeceğini söylemek için geldim. Ergenekon mağdurlarına devlet tazminat ödeyecek ve tazminatı da bu zulmü yapanlardan ve suç ortaklarından tahsil edecek. Yok öyle oldu bittiler!" dedi.

Kılıçdaroğlu, videoda şöyle konuştu:

Bu adaletsizliklerin bir şekliyle giderilmesi lazım ve helalleşme kavramını da bu şekliyle dile getirdim. Balyoz kumpasında kaybettiğimiz Ali Tatar'ın sevgili eşini ziyaret ettim. Bir haksızlık var mı; evet var. Aile acıları hâlâ yaşıyor mu; evet hâlâ yaşıyor.

"Bu acıları çektirenleri devletin kadrolarına kimler yerleştirdi, bunun da bilinmesi lazım"

Ergenekon, Balyoz kumpaslarıyla çok sayıda askerimiz gözaltına alındı, aileleri büyük acılar yaşadılar ve bu acıları yaşamaya hâlâ devam ediyorlar. Devletimizin askerimizle önce bir helalleşmesi lazım. Yapılan hataları bir şekliyle telafi etmesi lazım.

Bu acıları çektirenleri devletin kadrolarına kimler yerleştirdi, bunun da bilinmesi lazım. Devletin kadrolarına yerleştirenler acaba bugün bir vicdan azabı çekiyorlar mı, bunu da oturup kendi vicdanlarında sorgulamaları lazım.

"Bu acıları çektirenlerin burunlarından fitil fitil getireceğiz"

Daha da önemlisi bunlar hâlâ aramızda geziyorlar. Buradan bütün milletime söz veriyorum: Bu acıların tamamını telafi edeceğiz, bedellerini de bu acıları çektirenlerden alacağız. Yine milletime söz veriyorum: Bu acıları çektirenlerin burunlarından fitil fitil getireceğiz.

Yeter artık diyoruz. Bu ülke bu kadar acılara niye katlansın? Ülkeyi yönetenler acı üretmemeli. Ülkeyi yönetenler bu ülkeye sevgiyi, hoşgörüyü getirmeli. Eğer biz bunu yapabilirsek, ki yapacağız, bir şekliyle bu sorunu çözeceğiz. Askerimizle oturup helalleşeceğiz.