Gündem
Giriş Tarihi : 28-03-2022 00:03   Güncelleme : 28-03-2022 00:43

Rusya-Ukrayna müzakerelerinin bir sonraki etabı İstanbul'da

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya lideri Putin arasında gerçekleştirilen telefon görüşmesinde, Rusya-Ukrayna müzakere heyetlerinin bir sonraki toplantısının İstanbul'da yapılması konusunda mutabık kalındı.

Rusya-Ukrayna müzakerelerinin bir sonraki etabı İstanbul'da

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasında bir telefon görüşmesi gerçekleşti. 

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, liderler arasındaki telefon görüşmesinde, Rusya-Ukrayna savaşındaki son durum ve müzakere süreçlerinin ele alındığı kaydedildi.

Erdoğan, görüşmede, Rusya ile Ukrayna arasında ateşkesin ve barışın bir an önce tesis edilmesinin ve bölgedeki insani durumun iyileştirilmesinin gerekliliğini vurgulayarak, bu süreçte Türkiye'nin her türlü katkıyı vermeye devam edeceğini belirtti.

Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Putin, Rusya ve Ukrayna müzakere heyetlerinin bir sonraki toplantısının İstanbul'da yapılması konusunda mutabık kaldı.

İbrahim Kalın: "Girişim ve çabalarımız devam edecek"

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da, Rusya ve Ukrayna müzakere heyetlerinin bir sonraki toplantısının İstanbul'da yapılacağını bildirdi.

Kalın, Twitter hesabında yaptığı açıklamada şunları söyledi:

  • Rusya ve Ukrayna müzakere heyetlerinin bir sonraki toplantısı İstanbul'da yapılacak. Müzakerelerin ilerleme kaydetmesi ve savaşın bir an önce sona ermesi için girişim ve çabalarımız devam edecek.