Gündem
Giriş Tarihi : 28-06-2022 00:58

Ukrayna'ya 340 milyon liralık 3 adet Bayraktar TB2 SİHA bağışı

BAYKAR, Ukrayna için internet üzerinden 3 adet Bayraktar TB2 SİHA almak amacıyla toplanan 20 milyon 500 bin doları almayıp 3 adet TB2'yi hibe etme kararı aldı.

Ukrayna'ya 340 milyon liralık 3 adet Bayraktar TB2 SİHA bağışı

BAYKAR şirketi Twitter hesabında yaptığı açıklamada Ukrayna için düzenlenen Bayraktar TB2 SİHA bağış kampanyasının tamamlandığını duyurdu.

Açıklamada, 20 milyon 500 bin dolar (340 milyon TL) değerindeki 3 adet Bayraktar TB2 SİHA’nın Ukrayna'dan hiçbir ücret talep edilmeksizin hibe edildiği belirtildi.

BAYKAR şirketinin açıklaması şu şekilde:

Ukrayna halkının vatanlarını savunabilmek adına Bayraktar TB2 SİHA alabilmek için "Halkın Bayraktar'ı" adıyla düzenlediği bağış kampanyasının çok kısa bir sürede başarıyla tamamlandığını öğrendik.

Kamuoyunun tanıdığı isimler, gazeteciler, sanatçılar, futbolcular, iş insanları, sıradan insanlar hatta çocuklar bu kampanyanın başarıya ulaşabilmesi adına büyük veya küçük demeden bağışlar yaparak ülkelerini desteklemek için katkıda bulundular.

Vatansever Ukrayna halkının belirledikleri hedefe ulaşma arzusu ve dayanışma ruhu bizi de etkiledi. Baykar olarak toplanan bağışlar ile alınması hedeflenen 3 adet Bayraktar TB2 SİHA'yı hiçbir ücret talep etmeden Ukrayna'ya hibe ediyoruz. Bu hedef için toplanan tüm bağışın ise Ukrayna'nın onurlu halkının faydasına kullanılmasını rica ediyoruz.

Baykar olarak adil bir çözümü arzuladığımızı ve kalıcı bir barış için dua ettiğimizi saygıyla bildiririz.

AdminAdmin