Kültür-Sanat
Giriş Tarihi : 29-06-2022 00:40

Türk sinemasının jönü Cüneyt Arkın neden vefat etti?

Sinemamızın efsanevi isimlerinden Cüneyt Arkın, 85 yaşında hayata gözlerini yumdu. Milyonları yasa boğan ünlü oyuncu neden vefat etti? Hastaneden yapılan açıklama neydi? Cenazesi ne zaman kaldırılacak? İşte ayrıntılar...

Türk sinemasının jönü Cüneyt Arkın neden vefat etti?

Türk sinemasının unutulmaz filmlerinin jönü Cüneyt Arkın, yaşama gözlerini yumdu.

Usta oyuncu, dün gece saatlerinde rahatsızlanarak Beşiktaş Ulus'ta bulunan özel bir hastanede tedavi altına alındı. Eşi Betül Cüreklibatır ve yakınları hastaneye geldi.

85 yaşındaki ünlü oyuncu, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Hastaneden açıklama: 'Kalbi durmuştu'

Cüneyt Arkın'ın vefatıyla ilgili hastaneden yapılan açıklamada, Arkın'ın kalbinin durması nedeniyle ambülansla hastaneye getirildiği ve yeniden canlandırma çabalarına rağmen hayatını kaybettiği belirtildi.

AKM'de tören düzenlenecek

Usta oyuncu Cüneyt Arkın'ın cenaze programı belli oldu.

Arkın'ın sosyal medya hesabında yapılan açıklamada şöyle denildi:

Merhume Hacı Halise Cüreklibatır ve Merhum Hacı Yakup Cüreklibatır'ın değerli oğlu; Murat, Kaan ve Filiz'in sevgili babaları; Deniz ve Aslı'nın kayınpederi; Cemre, Polat, Tara, Arkın, Zeynep, Defne ve Sarp'ın dedeleri; Betül Cüreklibatır'ın kıymetli eşi; Türk sanat dünyasının duayeni kıymetlimiz CÜNEYT ARKIN'ı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz.

Cenazesi 30 Haziran 2022 Perşembe günü 10.30 Atatürk Kültür Merkezi'ndeki törenin ardından öğlen namazını müteakip Teşvikiye Camii'nde kılınacak namaz sonrası Zincirlikuyu Mezarlığı'na defnedilecektir.

Tüm sevenlerine ve kamuoyuna duyurulur.

AdminAdmin