Spor
Giriş Tarihi : 04-09-2019 18:09   Güncelleme : 08-09-2019 01:40

Türkiye-Andorra maçı için geri sayım! Saat kaçta, hangi kanalda?

H grubunda Fransa, İzlanda, Arnavutluk, Moldova ve Andorra ile mücadele eden A Milli Takım, grupta oynadığı 3 maçta topladığı 9 puanla 2. sırada yer alıyor. Peki Andorra maçı ne zaman? Hangi kanalda yayınlanacak?

Türkiye-Andorra maçı için geri sayım! Saat kaçta, hangi kanalda?

2020 Avrupa Şampiyonası H grubunda yer alan A Mili takım grupta oynadığı 4 maçta 9 puan toplarken, grubun favori ekibi Fransa karşısında alınan 3 puan dünya basınında büyük yankı yapmıştı.

Andorra ve Moldova ile gerçekleştirilecek olan iki maçtan 6 puan çıkarmak isteyen A Milli Takım, bu kapsamda ilk olarak İstanbul'da Andorra ile karşı karşıya gelecek. 10 Eylül'de ise Moldova ile karşı karşıya gelecek.

7 Eylül Cumartesi akşamı saat 21.45'te oynanacak Türkiye-Andorra maçı TRT 1 ekranından naklen yayınlanacak.

ANDORRA MAÇI HAZIRLIKLARI SÜRÜYOR

A Milli Futbol Takımı, 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası elemelerinde 7 Eylülde İstanbulda Andorra ve 10 Eylülde deplasmanda Moldova ile oynayacağı maçın hazırlıklarını sürdürüyor.

Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde teknik direktör Şenol Güneş yönetiminde gerçekleştirilen dünkü antrenman 18.30'da başladı. Isınma hareketleriyle başlayan antrenmanda futbolcular 6 kişiden 3 gruba ayrıldıktan sonra kafa topu çalışması gerçekleştirdi. Dar alanda yapılan top kapma ve pas çalışmaları yapıldı. Çalışma, yarı sahada yapılan çift kale maçlarla sona erdi.

Top kapma ve pas çalışmaları ile çift kale maç sırasında teknik direktör Şenol Güneş'in oyuncularına topu ayaklarından hızlı şekilde çıkarmaları ve oyunun yönünü değiştirmeleri konusunda uyarılarda bulunması dikkatlerden kaçmadı.

Öte yandan önceki gün yapılan antrenmanda ayak bileği burkulan Nazım Sangare dünkü çalışmada yer almadı.

Nazım'ın yanı sıra Dorukhan Toköz, Ozan Tufan; kas sertleşmeleri olan Enes Ünal ve Emre Belözoğlu salonda bireysel çalışmalar gerçekleştirdi.

Sakatlığı devam eden Okay Yokuşlu'nun ise tedavi ve rehabilitasyon süreci devam etti. Sakatlık geçiren Yusuf Yazıcı ise idmanı yarıda bıraktı. 

A milliler, Andorra ve Moldova maçının hazırlıklarına bugün yapacağı antrenmanla devam edecek.