Gündem
Giriş Tarihi : 15-11-2020 01:39   Güncelleme : 19-11-2020 04:00

Prof. Dr. Tevfik Özlü'den 'Kısıtlamalar gelebilir' açıklaması

Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, hasta sayılarında artışların devam etmesi halinde kısıtlamaların gelebileceğini, bu konuda gerekli hazırlıkların tamamlandığını açıkladı.

Prof. Dr. Tevfik Özlü'den 'Kısıtlamalar gelebilir' açıklaması

Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, Ulusal Kanal'da koronavirüs salgınında artan vaka sayıları ve alınması beklenen tedbirlerle ilgili açıklamalarda bulundu.

"TEDBİRLERİ HAZIRLADIK"

"Artışlar devam ederse elbette bazı kısıtlamalar, bazı sınırlamalar gelecektir" diyen Prof. Özlü, "Biz bu süreçle ilgili alınması gereken tedbirler konusunda tüm adımları, bütün basamakları, yapılması gereken tedbirleri hazırladık. Tavsiyelerin zamanlaması, kapsaması, dozajı kamu yönetiminin elinde" diye konuştu.

"HASTANELERDE TEST İÇİN KUYRUKLAR OLUŞUYOR, CİDDİ SORUNLAR YAŞANABİLİR"

Özellikle büyükşehirlerde hastanelerde oluşan yoğunluğa da dikkat çeken Özlü, "Test için kuyruklar var ve yoğun bakım yataklarında, ağır vakaların sayısı artıyor. Ciddi sorunlar yaşanabilir" dedi.

"HİÇBİR ŞEY YOKMUŞ GİBİ TEDBİRLERİN GÖZ ARDI EDİLMESİ BİZİ ÜZÜYOR"

Bulaş arttıkça test kiti ihtiyacının daha da artacağını belirten Özlü, "Eğer vakalar sınırlandırılamazsa orada da bir zorlanma yaşayabiliriz" değerlendirmesinde bulundu.

Herkese büyük bir sorumluluk düştüğünü belirten Prof. Dr. Özlü, "Önümüzdeki günlerde daha kötü tablolara evrilmemek için hiçbir şey yokmuş gibi tedbirleri göz ardı etmek bizi üzüyor. Hepimiz her gün hastaneye gelirken 'bugün enfekte olacak mıyım' diye korkarak geliyoruz" ifadelerini kullandı.