Gündem
Giriş Tarihi : 30-05-2021 22:01   Güncelleme : 03-06-2021 01:43

Peker'den 'el Nusra'ya SADAT organizasyonuyla silah gönderildi' iddiası

8'inci videosunda yeni iddialar ve yeni isimleri gündeme getiren suç örgütü lideri Sedat Peker, Suriye’deki Bayırbucak Türkmenlerine, TIR'larla gönderdiği askeri teçhizat ve silahlarla ilgili konuştu.

Peker'den 'el Nusra'ya SADAT organizasyonuyla silah gönderildi' iddiası

Türkiye'de devlet-mafya ilişkilerini yeniden gündeme getiren suç örgütü lideri Sedat Peker, 8'inci videosunu yayınladı.

Yeni isimlerle birlikte yine bir dizi iddiada bulunan Peker, yeni videosunda Suriye, Bayırbucak Türkmenleri, el Nusra ve SADAT'la ilgili birtakım olayları anlattı.

İşte, Peker'in Suriye'deki gelişmelerle ilgili öne sürdüğü bölüm:

"Bizim TIR'lar 'Sedat Peker yardım konvoyu' diye gidiyor"

MİT TIR'ları yakalandıktan sonra kafamda şöyle bir şey oluşmuştu: Biz oraya hem toplumun duygularını yükseltmek, hem de oradaki kardeşlerimize, Bayırbucak Türkmenlerine ve diğerlerine yardımcı olmak için İHA, kıyafetler -ama sayıca çok fazla, oradaki tüm savaşçılara yetecek kadar-, telsizler, çelik yelekler, onlar bunlar, tırlarca... Bu projeji düşündük. O milletvekili arkadaşımızla da konuştuk. O da düşünceyi aldı, iletmesi gereken yerlere iletti. Sonra dediler 'Biz ek TIR'lar verelim, sizin TIR'larla beraber (gitsinler)'. Bizim TIR'lar 'Sedat Peker yardım konvoyu' diye gidiyor. Basına da resimler veriyoruz. Tüm ekipmanları yolluyoruz.

"Ama bu, MİT tarafından, askeriye tarafından organize edilmiyor"

Ama benim adıma giden diğer araçlar var. Onlar da başka yerdeki Türkmenlere gidiyor diye biliyoruz. Araçların içinde ne olduğunu bilmiyoruz, bilmiyoruz dediysem silah var, saf çocuk değiliz. Bu da normal, olması gereken şey. Ama bu, MİT tarafından, askeriye tarafından organize edilmiyor. SADAT tarafından organize ediliyor, SADAT'ın içindeki bir ekip tarafından.

"Ben yollamadım, SADAT'çılar yolladı"

Bunların hepsini ben kendi paramla alıyorum ama onlar hariç, onların benimle hiçbir ilgisi yok ama benim adıma gidiyor. İşlem yapılmıyor, kayıt yapılmıyor, direkt geçiş yapılıyor. Sonra ben yüklü miktarda Mitsubishi araçlar yollamaya başlayınca dediler, 'Bize de biraz verir misin, orada savaşçılar...' Dedim, 'tamam, verelim'. Türkmenler her yerden videolarla teşekkür ediyorlar aracı aldık diye, bir iki tanesi Arapça konuşuyorlar. Sonra bizim Türkmen arkadaşlar, 'Bunlar el Nusracı' dedi. Bizim diğer arkadaşlar da, 'Bu gidenler el Nusra'ya gidiyor' diyor. Evet, benim üzerimden gidiyor. Samimi yapıyorum. Ama ben yollamadım, SADAT'çılar yolladı.

"Suriye'de ticaret yapmanız için ne yapmanız lazım biliyor musunuz?"

Kibrit kutusuna sokacağım sizi, hem de devleti de yargılatmayacağım.

Pandora’nın ilk kutusunu açalım bakalım. Siz Suriye'de ticaret yapmanız için ne yapmanız lazım biliyor musunuz? Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı, Külliye'de ona gideceksiniz. Ama bir iki kamyonluk alışverişi söylemiyorum. Büyük olanlar. Kaçak ham petrol, çay, şeker, alüminyum, bakır, ikinci el araba. Bunlar milyarlarca dolarlık para, büyük para.