Gündem
Giriş Tarihi : 06-06-2021 18:35   Güncelleme : 11-06-2021 01:40

Normalleşme sürecinde 3'ncü etap, aşılanma hızına bağlı

Türkiye'de vaka sayılarındaki düşüşe paralel 1 Haziran'da başlatılan kademeli normalleşme sürecinde 3'üncü etap 21 Haziran olarak belirlendi.

Normalleşme sürecinde 3'ncü etap, aşılanma hızına bağlı

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde alınan karar doğrultusunda, koronavirüs salgınında 1 Haziran'dan itibaren kademeli normalleşme sürecinin ikinci etabına geçilmişti.

Sözkonusu karara göre, sokağa çıkma kısıtlamasının saatleri daraltılmış, hafta sonu kısıtlaması ise 1 bir güne düşürülmüştü.

Kafe ve restoranlar saat kısıtlamasıyla hizmet vermeye başlamış, nikâh ve düğünlere de izin çıkmıştı.

Her şey aşılanma hızına bağlı

Hürriyet gazetesinin haberine göre, bundan sonraki aşama, AK Parti Genel Merkezi’nde önceki gün düzenlenen MKYK toplantısında gündeme geldi.

AK Parti Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, aşılanma ile birlikte koronavirüs vakalarının daha da düşmesinin beklendiğini ifade etti.

Vaka sayılarındaki azalma ve aşı hızına bağlı olarak, 21 Haziran’ın ardından bazı rahatlamaların olabileceği de değerlendirildi.

Temmuz ayında ise tedbirlerle ilgili kararların tekrar gözden geçirileceği konuşuldu.

Erdoğan, temmuz ayını işaret etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da toplantıda, "Aşılanma hızlanacak, bununla birlikte 21 Haziran sonrası yapacağımız toplantıda Sağlık Bakanımız, Bilim Kurulumuz ve ilgili bakanlıklarımızla tedbirleri tekrar gözden geçireceğiz. Temmuz ayı inşallah daha iyi olacak" dediği öğrenildi.