Gündem
Giriş Tarihi : 25-03-2021 01:19   Güncelleme : 28-03-2021 01:26

Muş'ta şiddetli fırtına: Onlarca evin çatısı uçtu, konteynırlar parçalandı

Muş'ta etkili olan şiddetli fırtına nedeniyle 50 evin çatısı uçarken, bazı konteynırlar da uçarak parçalandı.

Muş'ta şiddetli fırtına: Onlarca evin çatısı uçtu, konteynırlar parçalandı

Muş Valisi İlker Gündüzöz, yaptığı açıklamada, etkili olan sağanak ve fırtına nedeniyle kent genelinde maddi hasar meydana geldiğini bildirdi.

Can kaybının yaşanmadığını ifade eden Vali Gündüzöz, şunları kaydetti:

"Ağaçlar söküldü, çatılar ve konteynırlar uçtu"

"Ekiplerimiz köy, belde ve şehirde inceleme ve araştırmalarına devam etmektedir. Şu ana kadar tespitimize göre, kentte 50 evin çatısı uçtu. Köylerde jandarma, AFAD, tarım teşkilatı başta olmak üzere zararı tespit etmeye çalışıyorlar. Bu sayı belki biraz daha artabilir. Devlet olarak her türlü tedbiri almış durumdayız. Fırtına, bazı ağaçların sökülmesine, çatıların uçmasına, hatta bazı konteynırların uçarak parçalanmasına neden oldu. Bazı araçlarda da maddi hasarlar sözkonusu. Genel olarak Muş'ta ekiplerimiz incelemelerine devam etmekte.

Rüzgâr ve kuvvetli yağışa karşı tedbir uyarısı

"Şu anda hayat normal, yağış yok. Muş'ta akşama doğru yer yer yağış bekleniyor. Hatta yüksek kesimlerde yağmurla birlikte kar da bekleniyor. Vatandaşlarımızın hem rüzgâra karşı, hem de kuvvetli yağışa karşı duyarlı ve tedbirli olmasında fayda var. Ekiplerimiz 24 saat esasına göre sahadalar. Çok fazla sıkıntı olmayacak şekilde hasarlar meydana geldi. Vatandaşlarımız rahat olsun, yalnız tedbiri de elden bırakmasınlar."