EURO 2024 F Grubu'nda 26 Haziran Çarşamba günü Çekya ile karşılaşacak olan A Milli Takım, hazırlıklarına başladı.

Barsinghausen'deki kamp merkezinde teknik direktör Vincenzo Montella yönetiminde yapılan antrenmanın ilk 15 dakikası basına açık gerçekleştirildi.

Portekiz karşılaşmasına ilk 11'de başlayan futbolcular, salonda yenilenme çalışması yaparken, diğer oyuncular sahaya çıktı. Tedavisi süren İrfan Can Kahveci idmanın ilk bölümünde takımla çalıştı. İrfan, daha sonra bireysel olarak çalışmayı sürdürdü.

Arda Güler ise takımdan ayrı çalışırken, dizindeki ağrı nedeniyle Portekiz karşılaşmasında forma giyemeyen kaleci Mert Günok, tedavisi sürdüğü için antrenmanda yer alamadı.

Montella Arda Güler'in elinden yeleğini alıp Yusuf Yazıcı'ya verdi

Antrenman öncesi Türkiye A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Vincenzo Montella ile Arda Güler arasında ilginç bir olay yaşandı.

Arda Güler, antrenman yeleğini alıp çalışmalara katılmaya hazırlanırken, Montella genç futbolcunun elinden yeleği aldı ve Yusuf Yazıcı'ya verdi.

Bir süre ne yapacağını bilemeyen Arda Güler, önce Selçuk Şahin'e gitti. Selçuk Şahin'den bir açıklama alamayan Arda Güler, daha sonra yanına yaklaşan yardımcı antrenöre ne yapması gerektiğini sordu, Arda'ya takımdan ayrı çalışacağı belirtildi.

Bunun üzerine Arda Güler, antrenmanın geri kalanını tek başına çalışarak geçirdi.

Arda Güler'in yaşanan bu olay sonrası moralinin bozuk olduğu gözlendi.

Federasyon açıklama yaptı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), tartışmalara neden olan olaya ilişkin açıklamada bulundu.

TFF'nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şöyle denildi:

A Millî Takımımızın bu akşam gerçekleştirilen antrenmanı sırasında, televizyon kameralarına yansıyan görüntüler üzerine yorum yapılarak oluşturulmuş bir video, sosyal medya mecraları üzerinden dolaşıma sokulmuştur.

Antrenman öncesinde millî futbolcumuz Arda Güler'in kasığındaki ağrı nedeniyle, Çekya maçına kendisini en sağlıklı şekilde hazırlayabilmek adına, bireysel çalışma yapması konusunda teknik heyetimiz ve oyuncu arasında fikir birliğine varılmıştır.

İlgili videoda görülen çalışma, Arda Güler için belirlenen kapsamda olmayıp, millî futbolcumuz daha sonra koruyucu amaçlı lineer çalışmasına yönlendirilmiştir.

Kalbi Türk Millî Takımı için atan sağduyulu vatandaşlarımızın bu tür içeriklere itibar etmemesi gerektiğini önemle hatırlatırız.