Gündem
Giriş Tarihi : 23-09-2019 20:47   Güncelleme : 28-09-2019 01:11

Kızılay 10 çalışanını görevden uzaklaştırdı

Yolsuzluklar, yüksek maaş zamları ve israf iddialarına ilişkin haberler üzerine Kızılay yönetiminin, basına bilgi ve belge sızdırdığı gerekçesiyle 10 çalışanına uzaklaştırma verdiği öğrenildi.

Kızılay 10 çalışanını görevden uzaklaştırdı

Birgün'de yer alan habere göre, Kızılay Genel Müdürü İbrahim Altan’ın geçtiğimiz günlerde çalışanları toplayarak "Belge sızdıranları bulacağım, araştırıyoruz" dediği iddia edildi.

Basına bilgi ve belge sızdırdığı gerekçesiyle de 10 Kızılay çalışanın işten uzaklaştırdığı, telefon ve bilgisayarlarına da el konduğu ileri sürüldü.

İddiaya göre, bazı telefon numaraları ile iletişime geçen personel olup olmadığı da araştırılıyor. Bilgi-işlem birimi personeline iki farklı telefon numarası verilerek bu numaralarla görüşme yapılıp yapılmadığı da inceleniyor.

Kurum içerisindeki bilgisayarlarda da sıkı denetim yapıldığı ve belge indiren ve dışarıya gönderen personelin olup olmadığı da tespit edilmeye çalışılıyor.

"GERÇEK KIZILAYCILARDAN ALDIĞIMIZ BİLGİ DOĞRULTUSUNDA..."

Kızılay yöneticisi işten çıkarılanlarla alakalı şunları söyledi:

“Yapmış olduğunuz haberleri yalanlayamayan Kızılay yönetimi kurum içerisinde köstebek aramaya başlamıştı. Gerçek Kızılaycılardan aldığımız bilgi doğrultusunda Kızılay yönetimi suçsuz 10 kişiyi uzaklaştırmış. Kızılay yönetimi tarafından yapılan bu hareket bile yapmış olduğunuz haberciliğin ne kadar doğru olduğunu göstermektedir. Kızılay haksızlığa devam ettiği sürece kamuoyunu bilgilendireceğinize eminiz."

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
webmaster forum