Gündem
Giriş Tarihi : 25-05-2022 01:21   Güncelleme : 02-06-2022 03:13

Kılıçdaroğlu'ndan vahim iddia: 'İktidar ülkeden kaçış planı yapıyor'

Siyasi iktidar ve çevresinin ülkeden kaçma planları içinde oldukları iddiasında bulunan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, yayınladığı videoda, para akışları ve belgelerinin ellerinde olduğunu belirterek, 1 milyar liranın ENSAR ve TÜRGEV tarafından ABD'ye transfer edildiğini söyledi.

Kılıçdaroğlu'ndan vahim iddia: 'İktidar ülkeden kaçış planı yapıyor'

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında, "Akşam saat 22.00'de bir kaçışın anatomisini açıklayacağım" demişti.

Twitter üzerinden videolu bir paylaşımda bulunan CHP lideri Kılıçdaroğlu, para akışları ve belgelerinin ellerinde olduğunu söyledi, 1 milyar liranın ENSAR ve TÜRGEV tarafından ABD'ye transfer edildiğini iddia etti.

Video-mesajına, "Onlar kaçacak yer ararken, bizim başka memleketimiz yok. Biz bir yere gitmiyoruz, bu devleti birlikte ayağa kaldıracağız. Başını dik tut sevgili halkım. Sen varsın ve daha iyisini hak ediyorsun. Geliyor mutlu, huzurlu günler! #BizeKatılın" notunu düşen Kılıçdaroğlu, şu açıklamalarda bulundu:

Sevgili halkım, iyi akşamlar. Öncelikle bugün içimizi yakan haberler aldık. Şehitlerimiz var, evlatlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Böylesine acı bir günde böyle bir konuşma yapmak inanın beni üzüyor ama bu ülkenin geleceği sözkonusu, bu da benim ana muhalefet olarak, bir vatansever olarak görevimdir.

"Sarı bürokratlar, sizi bu suç gemisinden indirmek istiyorum"

Bugün grup konuşmamda bürokratlarımıza seslendim. Az da olsa suça bulaşmış olanları hizmet ettikleri kişiler tarafından hiç umursanmadıklarını söyledim, "Onların kendilerini kurtarma planlarında siz yoksunuz" dedim.

Ülkemizin dürüst, şerefli bürokratlarına selam olsun, onların başımızın üstünde yeri var. İktidarımızda onları çok güzel günler bekliyor. Hepsini biliyoruz, duyuyoruz, Allah razı olsun.

Sarı bürokratlar; sizler devleti, kanun dışı talimatlar uygulayarak âdeta bitkisel hayata soktunuz, bu süreçte kendinizi de bitirdiniz. Öncelikle birazdan açıklayacağım şey, skandallar ile yolsuzluklara dikkat çekmek değildir. Bunların ne olduğunu sağır sultan da biliyor. Amacım, komaya sokulan bu devleti uyandırmaktır, komaya sokulan bu devleti uyandırmak ve çalışır hale getirmektir. Ama size de bir iyilik yapıyorum sarılar, sizi bu suç gemisinden indirmek istiyorum. İnin, kurtarın kendinizi. Çok geç olmadan, küçük cezalarla kurtulabileceğiniz bir aşamada kurtulun.

"Belgeler elimizde, para akışlarının hepsi elimizde"

Çünkü hiç gündemlerinde yoksunuz. Onlar planlarını yapmaya devam ediyor. Çok sayıda paralel hayatları var, çok sayıda paralel planları var. Bugün ben içlerinden çok vahim birini açıklıyorum. Belgeler elimizde, para akışlarının hepsi elimizde, anlatayım: Bir vakıf kurduruyorlar, Amerika'da. Neden Amerika'da? Ülkeyi Kataristan'a dönüştürenler, Katar'a gider diye beklersiniz ya, biliyorlar ki o ülkelerde hukuk yok. İlk uçakla geriye gönderirler bunları. Amerika kanunlarının arasına ise gizlenebilirler, orası hukuk devleti.

"ABD'ye kaçmak istiyorlar"

Yani hukuksuzlukla yok ettikleri ülkeden, hukuka sığınmak için ABD'ye kaçmak istiyorlar. Kendileri için yeni bir Pelsinvanya yaratma peşindeler. Peki ne yapıyorlar? Paravan bir vakıf kuruyorlar, başına bir Amerikan vatandaşını koyuyorlar. Ama vakfın asıl yönetimi Erdoğan ailesi üyelerine ait. Şimdi isim vermeyeyim, belki kendileri söyler, aile içi işlerine karışmayayım.

Şimdi bu paravan yapının izin çıkarma hakkı kazanması için paraya ihtiyacı var. Türkiye'den iki vakıf seçiliyor, öğrenciler için kurulmuş süsü verdikleri vakıflar. Bu vakıfların asıl var olma sebeplerini de bugün öğreneceksiniz: TÜRGEV ve ENSAR... Bu vakıflar başlıyor paraları bir Amerikan vatandaşına göndermeye; 20 milyon dolar, 10 milyon dolar, 20 milyon dolar, 10 milyon dolar... Bir TÜRGEV, bir ENSAR... Durmuyorlar... Para gönderme listesinin sonu yok, hepsinin dökümleri elimizde. Sevgili halkım, 1 milyar lirayı şıp diye transfer ediyorlar Amerika'ya.

ENSAR'cım, TÜRGEV'cim; bu paraları size kim verdi? Siz bu paraları nereden buldunuz? Siz bu paraları neden Amerika'ya sürekli transfer ediyorsunuz? Bu dövizleri neden Amerikalara taşıyorsunuz? Paralel hayatlar kurma görevini size kim verdi?

"Erdoğan, çık söyle; aileden kim gönderiyor o paraları?"

Gelelim Amerika'ya kaçmaya hazırlananlara: Yeni iktidarın sizi orada rahat bırakacağını mı düşünüyorsunuz? Vallahi çok fena yanılıyorsunuz. Erdoğan, çık söyle. Bu para gönderttiğin paravanın başında senin ailenden kim var? Çık söyle; aileden kim gönderiyor o paraları? Ve yine ailenden kim alıyor bu paraları karşı tarafta, yani Amerika'da. Çık anlat; çekinme.

Son olarak halkın belediyelerine sesleniyorum: Bu paravan derneklerden kurtulmak isteyen evlatlarımıza sahip çıkmak, boynumuzun borcudur. Bu derneklerden kurtulmak isteyen evlatlarımıza sahip çıkın, yurtlarınıza alın, onlar masum, onlar suçsuz.

"Emekliye bu yüzden para yok, bu yüzden 1 litre süt 20 lira"

İşte sevgili halkım, emekliye bu yüzden para yok, bu yüzden 1 litre süt 20 lira, bu yüzden 4 milyon abonenin elektriği kesiliyor, bu ülkede çocuklar bu yüzden yatağa aç ve karanlıkta giriyor, bu yüzden ekmek bulamıyor, insanlarımız bu yüzden mağdur.

Uyan ey halkım, artık uyan. Onlar kaçacakları yerin yolunu yaparken, senin gidecek yerin yok. Bizim başka memleketimiz yok. Artık uyan, kaldır kafanı ve bize katıl.