Gündem
Giriş Tarihi : 27-06-2022 02:27

İsrail, Arabistan ve Yunanistan'a sert mesaj: 'Hesabımız kapanmadı'

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İsrail, Suudi Arabistan ve Yunanistan'a sosyal medya üzerinden sert mesaj verdi.

İsrail, Arabistan ve Yunanistan'a sert mesaj: 'Hesabımız kapanmadı'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İsrail'in Mavi Marmara baskınında hayatını kaybeden Çetin Topçuoğlu'nun ailesini ziyaret etti.

İsrail'e Mavi Marmara, Arabistan'a Cemal Kaşıkçı mesajı

Ziyaretin ardından sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

Mavi Marmara’da şehit olan Çetin Topçuoğlu'nun ailesini ziyaret ettim. Amacım iktidarımızda bu konuyla ilgili tutumumuzu bizzat Mavi Marmara şehitlerinin ailelerine bildirmekti. Bölgede söz sahibi ve akılcı (kapalı kapılar ardında) diplomasi yeteneği olan Türkiye'ye inanıyorum.

Ancak kırmızı çizgilerimiz vardır. Uluslararası sularda vatandaşlarımızı şehit etmenin bedeli vardır. İsrail'e mesajım, bu mesele bizim için kapanmış değildir.

Ayrıca vatanımıza gelen Bin Selman'a da bir çift sözüm var. Topraklarımızda cinayet işlemenin de bedeli vardır. Kendisiyle de hesabımız kapanmamıştır. Erdoğan'ı parmağında oynatıyor olabilir ama Türkiye büyük devlettir, topraklarımızda yaptığının bedeli kendisine ödetilecektir.

Bir mesaj da Yunanistan'a: "Devam etsinler, az kaldı"

Yunanistan'ın adaları silahlandırması konusunda da çok netim. Yunanistan Kuvayı Milliye'yi iyi bilir. Rahmetli Ecevit ve Erbakan'ı da iyi bilir. Erdoğan ile kayıkçı kavgası yapmaya devam etsinler, az kaldı. O zaman konuşuruz adaları silahlandırıp vatandaşımıza silah doğrultmayı.

AdminAdmin