Gündem
Giriş Tarihi : 03-01-2021 01:20   Güncelleme : 09-01-2021 03:34

Feyzanur'un şüpheli ölümüyle ilgili aile avukatı konuştu

Gaziantep'te, 7'nci kattaki evlerinin balkonundan düşerek yaşamını yitirdiği iddia edilen lise öğrencisi Feyzanur S.'nin ailesinin avukatı cinayet şüpheleri üzerine açıklama yaptı.

Feyzanur'un şüpheli ölümüyle ilgili aile avukatı konuştu

Gaziantep'te ailesiyle yaşayan Feyzanur S.'nin yılbaşı gecesi, 7'nci kattaki evlerinin balkonundan düştüğü iddia edildi.

Ağır yaralanan ve çağırılan ambülansla hastaneye kaldırılan Feyzanur S., doktorların tüm çabasına rağmen kurtarılamadı.

Adli Tıp Kurumu'nda yapılan otopsi sonrası Feyzanur S.'nin cenazesi, Asri Mezarlık'ta bulunan aile mezarlığına defnedildi.

Sosyal medyada 4 ay önce 'hakkımı arayın' demişti

Ölümü şüphe uyandıran Feyzanur'un sosyal medya hesabından 17 Ağustos 2020 tarihinde yaptığı şu paylaşım cinayet ihtimalini gündeme getirmişti:

  • Bana bir gün ulaşılamazsa kaçmamışımdır, kaybedilmişimdir. Ben bir yerlerden aşağı atlamam. Allah korkum var benim, ama biri atmıştır, uyuşturucu kullanmam, zorla verilmiştir. Bir gün hastaglerden biri olursam bulunacak kılıfların hiçbirini yapmam, hakkımı arayın.

14 Ağustos'taki Duygu Delen'in ölümüyle ilgili paylaşım yaptı

Kısa sürede sosyal medyada en çok konuşulan paylaşımın, 14 Ağustos günü yine Gaziantep'te erkek arkadaşının evinin balkonundan düşerek hayatını kaybeden ve cinayete kurban gittiği öne sürülen Duygu Delen'in ölümünün ardından kadınların yaptığı ortak paylaşım olduğu belirlendi.

Ailenin avukatı açıklama yaptı: "Terastan düştü"

Feyzanur S.'nin ölümünün ardından gazetecilerin görüşme talebini reddeden aile adına ise Avukat Yunus Emre Ceylan açıklama yaptı.

Avukat Ceylan ilk olarak sosyal medyadan yaptığı açıklamada, olayda cinayet şüphesi bulunmadığını bildirerek, "Lise öğrencisi kızımız Feyzanur S., annesi, babası ve kardeşlerinin evde olduğu halde terastan düşerek vefat etmiştir. Baştan itibaren adli makamlar olayı titizlikle takip etmekte ve incelemektedir. Kamuoyunun yanıltıcı ve gerçeğe uygun olmayan haberleri ailenin acılarını daha da ağırlaştırmaktadır. Kızımızın Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ön otopsisi yapılmış ve ailesine defin için teslim edilmiştir" dedi.

"Cinayetle ilgili bir durum sözkonusu değil"

Daha sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan Avukat Ceylan, Feyzanur S.'nin ailesiyle yemek yedikten sonra terastan düştüğünü söyledi.

Olay günü Feyzanur S.'nin oturdukları site bahçesinde bir arkadaşı ile konuştuğunu belirten Ceylan, "Feyzanur, akşam annesi, babası ve üç kardeşi ile birlikte yemek yiyor. Daha sonra terasta yalnız olduğu sırada aşağı düşüyor ve hastanede hayatını kaybediyor. Çocuğumuzu otopsisinin ardından defnettik. Güvenlik güçlerince soruşturma sürdürülüyor. Olayda cinayetle ilgili bir durum sözkonusu değildir. Polis ekiplerinin soruşturmasında da düşme ya da intihar üzerinde duruluyor" ifadelerini kullandı.