Gündem
Giriş Tarihi : 11-01-2020 20:49   Güncelleme : 18-01-2020 21:19

Erdoğan'ın eski başdanışmanına vatana ihanetten suç duyurusu

"Mehdi gelecek. Ortamı buna göre hazırlamalıyız" sözleriyle gündeme gelerek görevinden istifa etmek zorunda kalan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Başdanışmanı Adnan Tanrıverdi hakkında vatana ihanet ettiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulunuldu.

Erdoğan'ın eski başdanışmanına vatana ihanetten suç duyurusu

Nuri Başkapan isimli yurttaş SADAT kurucusu olan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Başdanışmanlığını yapan Adnan Tanrıverdi hakkında suç duyurusunda bulundu.

Başkapan tarafından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na verilen şikâyet dilekçesinde; 19-20 Aralık 2019 tarihinde, "Üçüncü İslam Birliği Kongresi” adı altında düzenlenen etkinlikte Adnan Tanrıverdi ve bu etkinliğe izin veren tüm kuruluşlara ‘vatana ihanet’ suçlaması yöneltildi.

Dilekçede, sözkonusu toplantıda Türkiye Cumhuriyeti’nin temelini oluşturan varlıkların tümünün değiştirilmek istendiği belirtilerek, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Anayasa’sı, ismi, bayrağı, resmi dili, üniter yapısı, yönetim şekil ve şeması gibi temelini oluşturan varlıkların tümü değiştirilmek istenerek, şeriat isimli anayasası olan yeni bir ülke ve yeni bir yönetim inşa edeceklerini açıkça beyan etmişlerdir. Bu bir darbe ve vatana ihanet suçudur. Söz konusu örgüt toplantısı tümüyle incelenerek toplantıyı organize edenler, katılanlar ve organizasyona izin verenler hakkında yasal işlem başlatılmasını talep ediyorum” denildi.

SAVCI "BU SAYDIĞIN GAZETELERİN HEPSİ AYNI B.KTUR" DEDİ

Öte yandan, Savcılığa şikâyet dilekçesini sunan Nuri Başkapan, Savcı K.Z.’nin suç duyurusun işleme koydurmamak için direndiğini öne sürerek, Savcı hakkında Hakimler ve Savcılar Kurulu’na şikâyette bulundu.

Suç duyurusunda Tele1 televizyonunda yayınlanan görüntüleri delil olarak sunan Başkapan’a Savcı’nın, "Tele1 isimli vatan düşmanı televizyonda yayınlanan görüntüleri delil diye sunuyorsun” dediği belirtildi.

Başkapan’ın itiraz etmesi ve Tele1’de yer alan haberin Cumhuriyet, Sözcü, Birgün, OdaTV gibi birçok mecrada yer aldığını söylemesi üzerine ise savcının, "Bu saydığın gazetelerin hepsi aynı b..ktur" ifadelerini kullandığı kaydedildi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
webmaster forum