Siyaset
Giriş Tarihi : 25-11-2020 22:53   Güncelleme : 01-12-2020 03:05

Erdoğan'dan yerli aşıyla ilgili flaş açıklama

AK Parti Grup Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerli aşıya ilişkin gelişmelere de değindi.

Erdoğan'dan yerli aşıyla ilgili flaş açıklama

AK Parti'nin Grup Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: 

Şimdi salgının seyrinin önüne geçemezsek, daha sonra çok daha can acıtıcı tedbirler uygulamak zorunda kalırız. Geliştirilen tüm aşıları yakında takip ediyoruz, ön siparişlerimizi verdik.

İlk aşılamayı önümüzdeki ay başlatacağız. Kendi aşımızla ilgili de önemli bir yere geldik. En geç nisanda kendi geliştirdiğimiz aşıyı da uygulama seviyesine getirmiş olmayı planlıyoruz.

Bunların bir kısmını şimdiden ön siparişlerimizi verdik önümüzdeki ayın sonuna doğru aşıda ilk uygulamaları yapabilmeyi umut ediyoruz. En geç nisan ayında kendi geliştirdiğimiz aşıyı da uygulama seviyesine getirmeyi planlıyoruz.

"EKONOMİDE KAPSAMLI REFORMLARI HAYATA GEÇİRECEĞİZ"

Ekonomide yeni bir yatırım, üretim, ihracat, istihdam seferberliği başlatıyoruz. Bütçe görüşmelerinin ardından bu doğrultuda kapsamlı reformları birer birer hayata geçireceğiz.

"HÂLÂ PARLAMENTER DEMOKRASİDEN BAHSEDENLER VAR"

Hâlâ parlamenter sistemi savunanlar, hâlâ parlamenter demokrasiden bahsedenler var. Bu ülke yıllar yılı bu sistemi denemedi mi? Acaba üçlü-dörtlü koalisyonlarla ülkemizin ne hale geldiğini bilmiyor muyuz? Acaba bir adım ileri gidebildik mi?

Sistem şu anda olduğu gibi değiştirildi ve yoğun bir şekilde yol alıyoruz. Gerisinde 200 yıllık arayışın olduğu bu tarihi reformu Cumhur İttifakı çatısı altında gerçekleştirdik.

"NE KÜRT SORUNU YAA"

Şırnak'a, Muş’a üniversiteyi biz götürmedik mi, ondan sonra diyorlar ki, 'Kürt sorunu', ne Kürt sorunu yaa. 2005'te Diyarbakır'daki konuşmamda, 'Bu ülkede Kürt sorunu yoktur, varsa da bunun sorumlusu benim ve biz çözeceğiz' dedim. Bunları biz çözdük. Buradan tüm Doğu'ya, Güneydoğu’ya sesleniyorum: Oraları çukur hale getiren, çukurlarla döşeyen kimlerdi? Camiileri yıkanlar onlar değil miydi? Niçin kayyum atanıyor diyenlere sesleniyorum: Devletten aldıkları imkânları dağa gönderenlerdi, çukurlar açtılar. Kayyumlarla beraber tepeden tırnağa düzenlemeleri yaptık. 15 yıl önce o bölgeye gidenler orayı tanımıyorlar. Bambaşka bir Diyarbakır, Siirt, Şırnak var.

ARINÇ'A TEPKİ: "HAKİKATEN BENİ RENCİDE ETTİ"

Bu teröristlerden birinin yazdığı kitabı herkesin okumasının tavsiye edilmesi hakikaten beni rencide etmiştir. 'Kitabını herkes okusun' dediği kişi, elinde binlerce Kürt kardeşimin, askerimin, polisimin, öğretmenimin kanı olan, bölücülük peşinde koşan bir terör örgütünün siyasetçi maskesi takmış savunucusudur.