Gündem
Giriş Tarihi : 30-11-2021 00:26   Güncelleme : 05-12-2021 03:43

Eğitime lodos engeli: İstanbul, Kocaeli ve Sakarya'da okullar tatil

İstanbul, Kocaeli ve Sakarya'da, lodos nedeniyle okullar bir günlüğüne tatil edildi.

Eğitime lodos engeli: İstanbul, Kocaeli ve Sakarya'da okullar tatil

İstanbul, Kocaeli ve Sakarya'da, lodos nedeniyle yüz yüze eğitime bir günlük ara verildi.

İstanbul'da eğitime 30 Kasım Salı günü ara verildiğini bildiren Vali Ali Yerlikaya, şu açıklamada bulundu:

  • İstanbul’da hayatı olumsuz etkilemeye devam eden lodos nedeniyle eğitim kurumlarımızda yüz yüze eğitime 30 Kasım Salı günü bir gün süreyle ara verilmiştir. Kamu kurumlarında çalışan engelli ve hamile personel izinli sayılacaktır.

Kocaeli'de de okullar tatil

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz da, olumsuz hava koşulları ve lodos nedeniyle eğitim-öğretime bir gün ara verildiğini duyurdu.

Yavuz, sosyal medyada yaptığı açıklamada, "Olumsuz hava koşulları ve lodos nedeniyle İlimiz genelinde eğitim kurumlarımızda yüz yüze eğitime 30 Kasım Salı günü bir gün süreyle ara verilmiştir. Kamu kurumlarında çalışan engelli ve hamile personel izinli sayılacaktır" ifadelerini kullandı.

Sakarya'da kuvvetli rüzgâr ve fırtınanın sağanakla devam etmesi bekleniyor

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım ise, sosyal medya hesabından paylaştığı mesajda, kentte etkili olan kuvvetli rüzgâr ve fırtınanın, sağanakla beraber yarın da sürmesinin beklendiğini belirtti.

Yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşları dikkatli ve tedbirli olması konusunda uyaran Kaldırım, "Sevgili hemşehrilerim, ilimizde hayatı olumsuz etkilemeye devam eden hava koşulları ve lodos nedeniyle, eğitim kurumlarımızda yüz yüze eğitime 30 Kasım Salı günü bir gün süreyle ara verilmiştir" dedi.

Vali Kaldırım, kamu kurumlarında çalışan engelli ve hamile personelin de bir gün izinli sayılacağını aktardı.