Siyaset
Giriş Tarihi : 03-07-2020 01:44   Güncelleme : 05-07-2020 01:19

CHP Kurultayı için geri sayım! Muharrem İnce aday olacak mı?

CHP’nin 25-26 Temmuz'da gerçekleştireceği kurultayda Muharrem İnce'nin genel başkanlığa aday olup olmayacağı bir kez daha gündeme geldi.

CHP Kurultayı için geri sayım! Muharrem İnce aday olacak mı?

CHP'nin 25-26 Temmuz’da gerçekleştireceği 37. Olağan Kurultayı için şu ana kadar genel başkan aday adaylığını açıklayan tek isim eski milletvekili Aytuğ Atıcı oldu. Ancak Parti Meclisi (PM) üyeleri İlhan Cihaner ve Müslim Sarı’nın da adaylık iddiasının sürdüğü, iki ismin bu konudaki değerlendirmelerine devam ettikleri belirtiliyor.

MUHARREM İNCE GENEL BAŞKANLIĞA ADAY OLACAK MI?

Milliyet'ten Şevket Yaman'ın haberine göre, daha önce iki kez Kılıçdaroğlu'na rakip olup kazanamayan Muharrem İnce cephesinden de net açıklamalar gelmeye başladı.

Yakın çevresinden isimler, İnce'nin, bu kurultayda aday olmayı düşünmediğini ifade etti. Aynı isimler, kurultayın zamanlamasını ve koşullarını eleştirerek, İnce'nin böyle bir ortamda adaylığa sıcak bakmadığını dile getirdi.

HALUK PEKŞEN ADAYLIKTAN VAZGEÇTİ

Aday olabileceği konuşulan PM üyesi Haluk Pekşen'in de kurultay şartlarına tepki olarak adaylıktan vazgeçtiği aktarıldı.

CHP tüzüğü gereği, genel başkan adayı olmak isteyenlerin 1362 kurultay delegesinin yüzde 5'inin, yani 69 delegenin imzasını alması gerekiyor.