Hakkari Belediye Eş Başkanı Mehmet Sıddık Akış, bugün sabah saatlerinde gözaltına alındı

İçişleri Bakanlığı kararı ile görevden uzaklaştırılan Akkış'ın yerine Hakkari Valisi kayyum olarak atandı.

Hakkari Valiliği, Belediye Eş Başkanı Mehmet Sıddık Akış'ın gözaltına alınmasının ardından eylem ve etkinliklerin yapılmasını 10 gün süreyle yasakladı.

Diyarbakır Valiliği de Hakkari'de DEM Parti Belediye Eş Başkanı’nın gözaltına alınıp yerine kayyum atanmasının ardından kentte 4 gün süreyle geçerli yasak ilan etti.

Van Valiliği ise gösteri yürüyüşü ve açık hava toplantılarının 5 gün süreyle yasaklandığını duyurdu.

Batman Valiliği'nden yapılan açıklamada, kent genelinde 3-6 Haziran tarihleri arasında 4 gün süreyle eylem yasağı getirildiği duyuruldu.

Bitlis Valiliği de Hakkari Belediyesi'ne kayyum atması nedeniyle gösteri yürüyüşü ve açık hava toplantıları ile her türlü protesto eyleminin 10 gün süreyle yasaklandığını duyurdu.

Siirt Valiliği'nden yapılan açıklamada da, oturma eylemi, basın açıklaması ve yürüyüş gibi eylem ve etkinliklerin 7 gün süreyle yasaklandığı bildirildi.

Mardin Valiliği ise oturma eylemi, basın açıklaması ve yürüyüş gibi eylem ve etkinliklerin 7 gün süreyle yasaklandığı duyurdu.

Muş Valiliği, toplantı, basın açıklaması ve gösteri yürüyüşlerinin 7 gün süreyle yasaklandığını açıkladı.

Ağrı Valiliği de gösteri yürüyüşleri ve açık hava toplantılarının 7 gün süreyle yasaklandığını duyurdu.

Şırnak Valiliği ise gösteri yürüyüşleri ve açık hava toplantılarının 7 gün süreyle yasaklandığını bildirdi.

Tunceli Valiliği de yayınladığı açıklamada, kent genelinde toplantı ve gösteri yürüyüşleri 7 gün süreyle yasaklandığını duyurdu.