Fenerbahçe Kulübü'nün başkan adayı Aziz Yıldırım, İstanbul Ticaret Odası'ndaki (İTO) Fenerbahçeliler ile Cemile Sultan Korusu'ndaki toplantıda bir araya geldi.

Adaylığını açıklayan ve destek isteyen Yıldırım, burada yaptığı konuşmada dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

'Hiç kimse elini taşın altına koymayacak mı?

İşte Aziz Yıldırım'ın konuşmasından öne çıkan başlıklar:

60 bin üye var. Hiç kimse çıkmayacak mı? Elini taşın altına koymayacak mı? İsterdik ki 5 tane ayrı başkan adayı çıksın. Fenerbahçe’de maddi kaynak yaratan tek başkan benim. Hep borçtan bahsediliyor ama bıraktığım maddi kaynaktan bahsetmiyorlar.

'10 yıldır şampiyon olamıyoruz'

Son yıllarımda mahkemelerle uğraştık. Şimdi gelirsek kafamız tek bir şeye çalışacak: Fenerbahçe'yi şampiyon yapmaya. Tek isteğim Fenerbahçe'yi şampiyon yapmak.

Bu şekilde gidersek şampiyon olma şansımız çok az. Ancak uzlaşma ve barışmayla ayağa kalkabiliriz.

Dört sene bizden, altı sene buradan 10 yıldır şampiyon olamıyoruz. Her şey için yeni bir sayfa açalım.

'Masaya oturup konuşup anlaşmamız lazım'

Spor kulüpleri devletle kavga edemez. Kimseyle kavga etmem. Tek derdim 3 Temmuz sonrası oluşan maddi hasarın tespit edilmesi.

Masaya oturup konuşup anlaşmamız lazım. O zaman ne borç kalır, ne de bir şey.

'Yirmi sene yaptım, bana ne katacak başkanlık?'

Ben başkan olduğumda 'Ali Şen başkan, Fenerbahçe şampiyon' diye bağırıyorlardı. Yirmi sene boyunca kimse bağırmadı. Bir sürü olay yaşadık, hiç 'Ali Şen gelsin konuşsun' demedim. Bana 'gelsin konuşsun' diyorlardı. İşte geldim!

Ali Bey ile bir araya geliriz ama önemli olan fikirde anlaşmak. Ben sırf başkan olmak için gelmiyorum. Yirmi sene yaptım, bana ne katacak başkanlık? Beni anlayın. Ne yapacaksak gelin imece usulü hep birlikte yapalım.

'Otobüsü kurşunlayan failler belli'

Fenerbahçe Koleji'ni yapacağım. Otobüsü kurşunlayan failler belli, ancak açıklamak istemiyorlar. Eğer seçilirsek bunun çözümü için uğraşacağız.