Gündem
Giriş Tarihi : 02-10-2021 00:52   Güncelleme : 05-10-2021 01:06

Asiltürk'ün vefatının ardından liderlerden peş peşe taziye mesajları

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk'ün sabah saatlerinde hayatını kaybetmesinin ardından, siyasi parti liderleri taziye mesajları yayınladı.

Asiltürk'ün vefatının ardından liderlerden peş peşe taziye mesajları

Oğlunun evinde rahatsızlanarak İstanbul'dan Ankara'da bir hastaneye kaldırılan ve zatürreye bağlı nefes darlığı tanısı konulan Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Başkanı Oğuzhan Asiltürk86 yaşında hayatını kaybetti.

13 Eylül'den bu yana hastanede tedavisi süren Asiltürk'ün vefat haberini, Milli Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş duyurdu.

Kurdaş, Twitter hesabında şu ifadeleri kullandı:

  • Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı muhterem büyüğümüz Oğuzhan Asiltürk beyefendi Hakk'ın rahmetine kavuştu.. Mekânı cennet, makamı a'li olsun... Milli Görüş camiamızın başı sağ olsun.

LİDERLERDEN TAZİYE MESAJI

Karamollaoğlu: "Mekânı cennet, makamı âli olsun"

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada, "Yüksek İstişare Kurulu Başkanımız, yol arkadaşımız ve dava adamı Oğuzhan Asiltürk ahirete irtihal etmiştir. Milletimizin ve camiamızın başı sağ olsun. Mekânı cennet, makamı âli olsun" dedi.

Kılıçdaroğlu telefon açtı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Oğuzhan Asiltürk'ün vefatı dolayısıyla, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nu telefonla aradı.

Asiltürk'e Allah'tan rahmet dileyen CHP lideri Kılıçdaroğlu, Milli Görüş camiasına da başsağlığı dileklerini iletti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Mekânı cennet olsun"

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan da, taziye mesajında şu ifadelere yer verdi:

  • Bugün vefat haberini aldığımız, Milli Görüş Vakfı ve Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı, siyasi tarihimizin önemli isimlerinden, çok kıymetli ağabeyimiz Oğuzhan Asiltürk'e Cenab-ı Allah'tan rahmet niyaz ediyorum. Mekânı cennet olsun.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ise, yayınladığı mesajda, "Saadet Partisi'nin kurucularından değerli siyasetçi ve devlet insanlarımızdan Oğuzhan Asiltürk'e Yüce Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine sabır diliyorum" dedi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu da, "Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı, Eski İçişleri ve Sanayi Bakanlarımızdan, bir neslin öncü isimlerinden Oğuzhan Asiltürk'ün vefatını büyük üzüntüyle öğrendim. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve Milli Görüş camiasına sabr-ı cemil niyaz ediyorum" mesajını paylaştı.

Bahçeli: "Mekânı cennet, ruhu şad, kabri nur olsun"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise, Asiltürk'ün vefatı üzerine şunları ifade etti:

  • Milli Görüş'ün kurucularından ve Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanlığı görevini de yürüten Oğuzhan Asiltürk'ün vefatından büyük bir üzüntü duyduğumu bilhassa ifade etmek isterim. Ebediyete irtihal eden Merhum Oğuzhan Asiltürk'e Cenab-ı Allah'tan rahmetler niyaz ediyor, saygıdeğer ailesine, Saadet Partisi camiasına, sevenlerine ve aziz milletimize sabır ve başsağlığı diliyorum. Mekânı cennet, ruhu şad, kabri nur olsun.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop da, taziye mesajında, "Çok değerli siyaset adamı, kıymetli büyüğümüz Oğuzhan Asiltürk beka âlemine irtihal etmiştir. Kendisine Allah'tan rahmet, ailesine sabırlar diliyorum. Başımız sağolsun. Mekânı cennet olsun" dedi.

Fahrettin Koca: "Bu sabah saat 09.00'da kardiyak arrest sonrası kaybetmiş bulunuyoruz"

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise, yayınladığı mesajda şu ifadeleri kullandı:

  • Bir süredir Ankara Şehir Hastanemizde tedavi edilen Milli Görüş Hareketi'nin önemli ismi Oğuzhan Asiltürk Beyefendiyi kaybetmiş bulunuyoruz. İnançlı ve samimi biriydi. Özellikle son dönemde koronel artel hastalığı ve kalp yetersizliği tanılarıyla takip ediliyor idi. Bu sabah saat 09.00'da kardiyak arrest sonrası kaybetmiş bulunuyoruz. Ailesine, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyorum. Başımız sağ olsun, mekânı cennet olsun.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik de, Asıltürk'ün vefatı dolayısıyla yayınladığı taziye mesajında, "Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk'ün vefatından büyük üzüntü duyduk. Merhuma Allah'tan rahmet diliyoruz. Mekânı cennet olsun" dedi.

Cebeci Asri Mezarlığı'na defnedilecek

Saadet Partisi’nden yapılan açıklamada, Oğuzhan Asiltürk'ün cenazesinin 2 Ekim Cumartesi günü öğlen namazını müteakip Ankara Hacı Bayram Veli Camii'nde kılınacak namazın ardından Cebeci Asri Mezarlığı'na defnedileceği belirtildi.