Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'ndan (AFAD), Antalya'yı etkisi altın alan şiddetli yağışlar sonrası açıklama geldi.

Açıklamada, dün Antalya genelinde başlayan şiddetli yağışlar sonucunda Antalya Merkez, Kepez, Muratpaşa ve Konyaaltı ilçelerinde sel ile su baskınlarının meydana geldiği hatırlatıldı.

Ev, işyeri ve kamu binalarını su bastı

Yağışlar nedeniyle 3297 konut, 519 işyeri ve 46 kamu binasında su baskınlarının yaşandığı aktarılan açıklamada, "Toplam 3862 binada su baskını meydana gelmiş olup ekiplerimizin müdahale çalışmaları aralıksız devam etmektedir" denildi.

Açıklamada, baskınlardan etkilenen ev ve işyerlerinde su tahliyesi ile temizlik çalışmalarının Destek AFAD Gönüllüleri, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşları tarafından sürdürüldüğü belirtildi.

Hasar ve zarar tespit çalışmalarının ilgili kurumlar tarafından başlatıldığı vurgulanan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

Sel ve su baskınlarından etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunuyor, büyük bir gayret ve özveri ile görev yapan tüm personel ve gönüllülerimize teşekkür ediyoruz. Devletimizin tüm imkânları ile milletimizin yanındayız.