Gündem
Giriş Tarihi : 28-01-2021 02:24   Güncelleme : 01-02-2021 02:52

76 sanıklı Hrant Dink davasında 5 sanığın savunması alındı

Gazeteci-yazar Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin kamu görevlilerinin yargılandığı 76 sanıklı davada, esas hakkındaki mütalaaya karşı 5 sanığın savunması alındı. Duruşmanın ertelendiği gün 3 sanığın daha savunması alınacak.

76 sanıklı Hrant Dink davasında 5 sanığın savunması alındı

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin de aralarında bulunduğu 6'sı tutuklu, 13'ü firari 76 sanığın yargılanmasına devam ediliyor.

SEGBİS üzerinden katıldılar

İstanbul Çağlayan Adliyesi'ndeki 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın bugünkü duruşmasına tutuklu sanıklar Ali Fuat Yılmazer, Ercan Gün, Ramazan Akyürek, Veysal Şahin, Mehmet Uçar, Hamza Celepoğlu ve Muharrem Demirkale, bulundukları ceza infaz kurumlarından SEGBİS yoluyla katıldı.

Duruşmada Mehmet Uçar ve Osman Gülbel’i avukatları savunurken; Yüksel Avan, Yavuz Karakaya ve Ercan Gün ise kendi savunmalarını yaptı.

1 Şubat Pazartesiye ertelendi

1 Şubat Pazartesi gününe ertelenen duruşmada, sanıklar Ali Fuat Yılmazer, Ramazan Akyürek ve Muharrem Demirkale’nin savunmaları alınacak.