Siyaset
Giriş Tarihi : 29-04-2022 00:35   Güncelleme : 05-05-2022 02:08

'6'lı masa Erdoğan ve Bahçeli için paranoyaya dönüşmeye başladı'

6'lı masayla ilgili açıklamalarda bulunan CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, "Sanıyorum Gezi gibi 6'lı masa da Erdoğan ve daha çok Bahçeli bakımından bir paranoyaya dönüşmeye başladı" dedi.

'6'lı masa Erdoğan ve Bahçeli için paranoyaya dönüşmeye başladı'

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

"Ramazan Bayramı için büyük beklenti vardı"

Altay, TBMM'nin Ramazan Bayramı nedeniyle 10 Mayıs Salı gününe kadar çalışmalarına ara verdiği hatırlatarak, "Tabii büyük beklenti vardı. 'Emekli ikramiyesi artacak' diye beklenti içine giren emeklilerimizin umudu askıda kaldı. 'Asgari ücret güncellensin' umudu askıda kaldı. Doktorlar ve sağlık çalışanlarının ekonomik iyileştirmesi askıda kaldı. Bayramdan önce bunlar halledilmeliydi" dedi.

Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu'na tepki: "Bence sen oradan kalk"

Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu'nun, 2022 yılının 2'nci Enflasyon Raporu Bilgilendirme Toplantısı'nda yaptığı konuşmaya da değinen Altay, "Bugün beyefendi 2022 Nisan'ında, 2022 enflasyon tahminini yıllık yüzde 42.8'e revize etti. Dünyada enflasyon tahmini 3 ayda 20 puan, yani yüzde 85 oranında değişen başka bir Merkez Bankası yok. Merkez Bankası Başkanı'na bir tavsiyede bulunalım: Bence sen oradan kalk, Meteoroloji Genel Müdürlüğü'ne git, Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nde staj yap" diye konuştu.

DEVA Partisi'nin seçim kararı

Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Altay, DEVA Partisi'nin seçim kararıyla ilgili şöyle konuştu:

27'nci Dönem Milletvekili Seçimi oy pusulasında Cumhur İttifakı var; AK Parti, MHP bir sütun içinde. İttifaksız seçime girenler var. Ve Millet İttifakı var; CHP, Saadet Partisi, İYİ Parti.

Önümüzdeki seçimde Millet İttifakı sütunundaki parti sayısı artabilir. Sayın Babacan'ın da söylediği bu. "İttifaktan ayrılıyorum" demiyor, "müstakil gireceğim seçime" diyor. Burada bu kadar kafa karıştıracak bir şey olduğunu zannetmiyorum.

"6'lı masa yıkılsın diye çok uğraşıyorlar"

Hem Bahçeli, hem Erdoğan "6'lı masa yıkılsın" diye çok uğraşıyor. Bu 6'lı masa da sanıyorum Gezi gibi Erdoğan bakımından ve daha çok Bahçeli bakımından bir paranoyaya dönüşmeye başladı. Bir korkunun işaretidir. Bu doğru işler yaptığımızın işaretidir.

"Bugün Bahçeli 'adayım Erdoğan' dedi, Erdoğan, senin adayın kim?"

6'lı masada hiç ama hiçbir sorun yok. Bugün sayın Temel Karamollaoğlu açıklamasında, "Seçim tarihi açıklandığı gün, adayımızı açıklayacağız" dedi. Nokta. Ben bir soru sorayım o zaman: Bahçeli "adayım Erdoğan" dedi bugün. Erdoğan, senin adayın kim?