Gündem
Giriş Tarihi : 11-01-2022 00:55   Güncelleme : 15-01-2022 03:16

Üniversiteli Sedefnur yoğun bakımda: 2 polis açığa alındı

Kocaeli'de 7'nci kattan düşerek ağır yaralanan ve hastanede yoğun bakıma alınan üniversite öğrencisi Sedefnur Çağlar soruşturmasında 2 polis açığa alındı.

Üniversiteli Sedefnur yoğun bakımda: 2 polis açığa alındı

Kocaeli Üniversitesi Mimarlık Fakültesi son sınıf öğrencisi Sedef Nur Çağlar, polis memuru olan erkek arkadaşı A.A. ile birlikte yine polis memuru olan arkadaşları O.Ç.'nin evine gitti.

İddiaya göre, Sedefnur Çağlar sabah saatlerinde 7'nci katta bulunan dairenin penceresinden aşağı düştü.

İhbar üzerine olay yerine sağlık ekipleri sevk edilirken, ağır yaralanan genç kız Derince Eğitim Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınan Sedefnur'un ailesinin Sivas'ta oturduğu, olaydan sonra hemen Kocaeli'ye geldikleri ifade edildi.

3 kişi gözaltına alındı

Olayın ardından harekete geçen asayiş şube ekipleri, evde bulunan polis memurları A.A. ile O.Ç.'yi ve E.Ş. isimli genç kızı gözaltına aldı.

Gözaltına alınan A.A.'nın ifadesinde, kız arkadaşı Sedefnur ile birlikte arkadaşı O.Ç.'nin evine misafirliğe gittiklerini, burada alkol aldıklarını ve sabaha karşı bilinmeyen bir sebeple Sedefnur ile tartışmaya başladıklarını, tartışma sırasında kız arkadaşının balkondan atladığını öne sürdü.

Polisler açığa alındı

O.Ç. ve E.Ş.'nin ise ifadelerinde, olay sırasında uyuduklarını, bağrışmalara uyandıklarını ve balkondan aşağıya baktıklarında da Sedefnur Çağlar'ı yerde yatarken gördüklerini söyledikleri öğrenildi.

Polis memurları A.A. ve O.Ç.'nin açığa alındığı bildirildi.