Spor
Giriş Tarihi : 25-03-2022 03:20   Güncelleme : 04-04-2022 04:07

Türkiye Portekiz'e yenildi, Burak Yılmaz 'bırakıyorum' dedi

A Millilerimiz Portekiz'e 3-1 yenilerek Dünya Kupası biletini kaçırmasının ardından Burak Yılmaz maç sonu yaptığı açıklamada Milli Takım'ı bıraktığını duyurdu.

Türkiye Portekiz'e yenildi, Burak Yılmaz 'bırakıyorum' dedi

2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri Play-Off Yarı Final maçında A Milli Takımımızın Portekiz'e konuk olduğu maçta Burak Yılmaz kaçırdığı penaltıyla hayal kırıklığı yarattı.

Maç sonrası büyük üzüntü yaşayan Burak Yılmaz, gözyaşlarına hâkim olamazken, maçın ardından yaptığı açıklamada A Milli Takım'la ilgili aldığı kararı da duyurdu.

"Penaltı olduğunda 'kesin gol, 2-2' dedim"

Millilerimizin maça iyi başlayamadığını ifade Burak Yılmaz, "Aslında maça iyi başlayamadık, Portekiz çok iyi başladı maça. Sonradan kendimize güvenmeye başlayınca pozisyon da, gol de geldi. Penaltıyı da atsam 2-2 olacaktı. O zaman Portekiz için zorlaşabilirdi. Penaltıyı atamadım. Nasıl atamadım hâlâ şoktayım. Penaltı olduğunda 'kesin gol, 2-2' dedim ve ondan sonrasını düşünmeye başladım. Kaçırınca hayal kırıklığı oldu. Özür dilerim. Bu penaltıyı ömrüm boyunca her gece rüyamda atacağım herhalde" dedi.

"Bugün benim son maçımdı"

36 yaşındaki yıldız futbolcu, "Bugün benim son maçımdı. Milli takım kariyerime son noktayı koyuyorum. Böyle bir maçtan sonra bırakmak istemezdim ama bunun doğru olduğunu düşünüyorum" diye konuştu.

"Artık bir bayrak değişimi olması gerekiyor"

Genç futbolcuların önünün açılması gerektiğine inandığını belirten Yılmaz, "Bu formayı şerefle, namusla taşıdığımı düşünüyorum. Hocalarıma teşekkür ederim. Benden bu kadar. Duyguyla bırakmadım, genç arkadaşlarımız açısından artık bir bayrak değişimi olması gerekiyor ülkemizde" ifadelerini kullandı.