Gündem
Giriş Tarihi : 10-02-2022 02:24   Güncelleme : 16-02-2022 03:48

Tarikat yurdunda çocuk istismarı: Kurs hocasına 48 yıl hapis cezası

Fatsa'daki bir erkek öğrenci yurdunda 12 yaşındaki çocuğa cinsel istismarda bulunan kurs hocası Y.K., 48 yıl hapse mahkûm oldu.

Tarikat yurdunda çocuk istismarı: Kurs hocasına 48 yıl hapis cezası

Ordu'nun Fatsa ilçesindeki Özel Madenler Erkek Öğrenci Yurdu'nda 12 yaşındaki çocuğun, kurs hocası Y.K. tarafından cinsel istismara uğramasının ardından çok yönlü soruşturma başlatılmıştı.

Soruşturmayı yürüten Fatsa Cumhuriyet Başsavcılığı, Fatsa Adliyesi'nde bugün gerçekleşen mahkeme sonrasında Y.K. hakim karşısına çıktı.

48 yıl hapis cezasına çarptırıldı

Fatsa Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada, hakkında "Çocuğun cinsel istismarı" ve "Kişiyi hürriyetinden alıkoymak" suçlarından mahkemede ifadesi alınan Y.K., 48 yıl hükmen ceza alarak cezaevine gönderildi.

"Şeytana uydum, dün gece tövbe ettim" demiş

Fatsa'da bulunan özel erkek öğrenci yurt binasında yatılı kalan ve etüt hocası olan Y.K.’nin kendisine cinsel istismarda bulunduğunu annesine anlatan B.K., ailesiyle birlikte yurt binasına giderek burada kurs yöneticilerine de yaşadıklarını anlattı.

İddiaya göre sanık Y.K., aile ile baş başa görüşmesinde, "Şeytana uydum, dün gece tövbe ettim, secdeye kapandım" dedi.

Ailenin şikâyetçi olması üzerine Y.K. polise teslim edilmiş ve savcılık ifadesinin ardından çıkarıldığı mahkemede tutuklanmıştı.