Sivas Belediyesi tabelasına Başkan Adem Uzun'un talimatıyla Türkiye Cumhuriyeti'nin kısaltması olan 'T.C.' ibaresi eklendi.

31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri sonrası Büyük Birlik Partisi'nden (BBP) Sivas Belediye Başkanı seçilen Adem Uzun, belediye binasında bulunan tabelaya Türkiye Cumhuriyeti'nin kısaltması olan T.C. ibaresi eklenmesi yönünde talimat verdi.

Yeni başkan Adem Uzun'dan açıklama

Talimat üzerine Sivas Belediyesi tabelasına 'T.C.' ibaresi eklenirken, Başkan Uzun açıklamalarda bulundu.

Uzun, şunları kaydetti:

Bugün belediyemizin tabelasında bir değişiklik yaptık. Bu değişiklik sadece bir isim değişikliği değil. Bunun ötesinde çok büyük anlamlar içeren bir değişiklik olduğunu söyleyebiliriz.

Tabelamızda daha önce Türkiye Cumhuriyeti'nin kısaltması olan 'T.C.' ibaresi yoktu. Şu an T.C. ibaresine yer verdik.

Burada halkımıza şu mesajı veriyoruz: Birincisi, belediyemiz devletimize ait bir kurum; ikincisi, belediyemiz milletimize ait bir kurum; üçüncüsü de belediyemiz bundan sonraki yapacağı çalışmalarda Türkiye Cumhuriyeti'nin bölünmez bütünlüğüne, birlik ve beraberliğini sağlayacak projelere imza atacak bir yapıda olacak.

'Duruşumuz anayasımızda değiştirilemez olan maddelere bağlılık'

Sivas halkından T.C. ibaresinin eklenmesi için yoğun talep olduğunu belirten Uzun, sözlerini şöyle sürdürdü:

Duruşumuz bundan sonraki çizgide anayasamızın da ilk 3 maddesinde belirtildiği üzere değiştirilemez olan maddelere de bir bağlılık olarak devam edecek.

Aslında Türkiye Cumhuriyeti'ni temsil eden T.C. ibaresi bu ilk 3 maddeyi hatırlatması manasında büyük önem taşıyor.

Şehrimize hayırlı uğurlu olsun.