Gündem
Giriş Tarihi : 06-02-2022 01:23   Güncelleme : 10-02-2022 02:47

Rüşvet almakla suçlanan CHP'li Belediye Başkanı adli kontrolle serbest

İrtikap suçlamasıyla gözaltına alınan ve emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen CHP'li Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan ile Fen İşleri Müdür Vekili Musa Ö., adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, memur Metin E. tutuklandı.

Rüşvet almakla suçlanan CHP'li Belediye Başkanı adli kontrolle serbest

Çanakkale'nin Ayvacık ilçesine bağlı Küçükkuyu beldesinin CHP'li Belediye Başkanı Cengiz Balkan ile Fen İşleri Müdür Vekili Musa Ö. ve memur Metin E., emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi.

'İrtikap' suçlamasıyla gözaltına alınan şüphelilerden Başkan Balkan ile Fen İşleri Müdür Vekili Musa Ö., adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Fen İşleri Müdürlüğü'nde görevli olan memur Metin E. ise 'irtikap' suçlamasıyla tutuklandı.

15 bin lira alındığı iddiası

Küçükkuyu'da yaşayan Kamuran T.'nin Temmuz 2021'de alınan ifadesinde, yapı ruhsatı çıkartma işlemi sırasında Balkan'ın bilgisi dahilinde Metin E.'nin kendisinden usulsüz olarak 15 bin lira aldığını söylemesi üzerine başlatılan soruşturma kapsamında cuma günü operasyon yapılmıştı.

Başkan ve 2 şüpheli gözaltına alınmıştı

Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Ayvacık Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma doğrultusunda, Balkan ile diğer 2 şüpheli, İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince gözaltına alınmıştı.