Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, Ankara'da suikast sonucu yaşamını yitiren Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş ve kızlarını parti genel merkezinde ağırladı.

'Sis perdesi kalkana kadar ailenin yanında olmaya devam edeceğiz'

Ayşe Ateş ve kızlarıyla çekilmiş fotoğraflarını X platformunda paylaşan Özel, şu notu düştü:

Ankara'nın ortasında öldürülen ve cinayeti aydınlatılmayan eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş'in değerli eşi Ayşe Ateş ile kızları Bengisu ve Banuçiçek'i genel merkezimizde ağırladık.

Bu suikastın üzerindeki sis perdesi kalkana kadar ailenin yanında olmaya ve evlatlarının yanında olmaya devam edeceğiz.

'Sayın Özel adalet yürüyüşümüzde en ön saftaki yerini almaya devam ediyor'

Özgür Özel'in sosyal medya paylaşımını alıntılayan Ayşe Ateş ise, şu ifadeleri kullandı:

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Özgür Özel, 30 Aralık 2022 tarihinden bu yana bu siyasi cinayetin bütün karanlık yönleriyle aydınlatılmasından yana tavrını açıkça ortaya koyarak her daim yanımızda oldu.

Sayın Özel, hiçbir siyasi çıkar gözetmeden, yalnızca adalet duygusuyla hareket ederek bana ve kızlarıma kol kanat germeye, adalet yürüyüşümüzde en ön saftaki yerini almaya devam ediyor. Bugünkü görüşmemizde de 1 Temmuz günü yapılacak olan ilk duruşmaya bütün toplantılarını iptal ederek katılacağını söylemek bizi ziyadesiyle mutlu etti.

'Bu dünyanın iyi insanlara ihtiyacı var'

Ayrıca kızlarıma bir baba edasıyla yaklaşıp hem şefkat gösterdi hem de güven verdi. Bir kız babası olarak evlatlarımın yaşadığı yoksunluğu en içten şekilde hissettiğine şahit oldum. Eve dönerken iki kızımın da yüzü gülüyordu. Kızlarımın yüzünü güldürdüğü için minnettarım.

Dilerim ki kızı ve eşiyle sağlıklı, mutlu bir ömür geçirir. İyi insanlar uzun yaşasın. Bu dünyanın iyi insanlara ihtiyacı var.

'Vicdan sahibi insanlar olduğu müddetçe...'

Hukuka güvenen, adalete inanan güzel kalpli, vicdan sahibi insanlar olduğu müddetçe adliye koridorlarının bütün kötülerin cehennemi olacağından da hiç kimsenin şüphesi olmasın.