Gündem
Giriş Tarihi : 13-01-2022 01:15   Güncelleme : 16-01-2022 04:22

Omicron TBMM'yi de vurdu: Vekiller arasında koronavirüs paniği

Meclis'te bazı milletvekilleri ikinci kez virüse yakalanırken, son 10 gün içinde AK Parti'den 9 milletvekilinin koronavirüs testi pozitif çıktı.

Omicron TBMM'yi de vurdu: Vekiller arasında koronavirüs paniği

Tüm dünyada hızlı bir şekilde yayılan Omicron varyantı, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni de vurdu.

Son 10 günde vakalar artmaya başladı

Türkiye Gazetesi'nden Yücel Kayaoğlu'nun haberine göre, uzun zamandır, pozitif vaka rastlanmayan TBMM'de milletvekilleri peş peşe koronavirüse yakalanmaya başladı. Meclis'te salgının başından bu yana virüs bulaşan milletvekili sayısının 200'ü aştığı belirtildi.

Milletvekilleri arasında testlerin pozitif çıkma oranı bir dönem yüzde 30'lara ulaşmıştı.

Bazı AK Partililer 2'nci kez yakalandı

4 doz aşı yaptırmalarına rağmen, Omicron'un etkisiyle son 10 günde çoğunluğu AK Parti'den olmak üzere milletvekilleri yeniden virüse yakalanmaya başladı.

Edinilen bilgilere göre, AK Parti'den Genel Başkan Yardımcısı Özlem Zengin, İstanbul Milletvekili Mustafa Demir ve Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal ikinci kez virüs kaptılar.

Covid-19'a yakalanan AK Parti milletvekillerinden sadece Bülent Tüfenkçi, kısa süre hastanede tedavi gördü.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı ile AK Parti milletvekillerinden Emine Sare Aydın, Salih Cora, Emine Nur Günay ve Orhan Erdem'in tedavi süreçleri ise evlerinde devam ediyor.

CHP'de İzmir ve Tekirdağ milletvekilleri

CHP'den de İzmir milletvekili Atilla Sertel ile Tekirdağ milletvekili Candan Yüceer son dönemde Covid-19 geçirenler arasına girdi.

İkinci defa Covid-19'a yakalananlar dahil milletvekillerinin tamamının aşının etkisiyle hastalığı hafif geçirdikleri öğrenildi.

AK Partili vekilden vatandaşa 'aşı' çağrısı

AK Parti Eskişehir milletvekili Emine Nur Günay, "Aşılar toplumsal sağlığın korunması ve toplumsal bağışıklığın kazanılması açısından çok önemli. Unutmayalım, aşı hastalıkları önleyebilir veya daha hafif seyretmesini sağlar. Lütfen aşılarımızı zamanında olalım" diyerek aşının önemine dikkat çekti.